Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2019 r. – 13 Niedziela Zwykła

  • Nowa jakość życia, do jakiej zaprasza nas Chrystus, jest nie tylko wyzwaniem, ale nade wszystko obietnicą Mistrza. Udział w niedzielnej Eucharystii pozwala nam z nowej perspektywy spojrzeć na własne życie i wydarzenia wokół nas.
  • Od wczoraj trwa w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo (będzie trwało do jutra 1 lipca). Prowadzi je ks. Wiesław Nowosielski. Dzisiaj adoracja Najśw. Sakramentu po każdej Mszy św., a jutro nieustanna Adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień od godz. 900 do 1800 (rozpocznie się i zakończy Mszami św. o godz. 830 i 1800). O 1500 Godzina Bożego Miłosierdzia, o każdej równej godzinie kwadrans adoracji wspólnej – prowadzonej przez kapłana i ponadto całodzienna spowiedź. Skorzystajmy z tego czasu szczególnej łaski dla całej parafii.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących.
  • Dzisiaj chcemy otoczyć naszymi modlitwami księdza Pawła z racji imienin. Uczynimy to zwłaszcza podczas Mszy św. o godz. 1000.

  • W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta dziękczynna za dar Eucharystii i kapłaństwa o godz. 1800. Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy w piątek o godz. 1800. Spowiedź św. rano i po południu od godz. 1730. Sobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 1800.
  • Pamiętajmy, że na czas wakacji (do końca sierpnia) zmienił się układ Mszy św. Codziennie będą odprawiane Msze św. o godz. 630, 830 i 1800. W niedziele natomiast: o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki.
  • Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od lat 6) do korzystania z organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie wakacji w świetlicy działającej przy naszej parafii od 26 czerwca do 9 sierpnia. Ciekawe zajęcia różnego typu będą się odbywały pod opieką kadry pedagogicznej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1600. Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, słodycze, napoje. Karty zgłoszenia dziecka będą wydawane przez wychowawczynie świetlicy.
  • Rozpoczynamy czas wakacji szkolnych i urlopów. Dobry wypoczynek, czas spędzony z najbliższymi i poświęcony Panu Bogu pomogą nam odkrywać nowy sens codziennych spraw. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII – św. Tomasz Apostoł, zwany Didymos, o przydomku „niewierny”, patron Indii i Portugalii,
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica, misjonarka, założycielka Zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera, zasłużona w walce z niewolnictwem w Afryce zyskała mino „Matki Afryki”.

 

Wspólnota Betania składa ogromne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przy­gotowanie dywanu kwiatowego na Boże Ciało. Cieszymy się, że tyle osób odpowiedziało na nasz apel i podzieliło się tym, co każdy mógł ofiarować, włączając się w przygotowania mimo trudnych warunków, takich jak upał czy komary. W tym roku zaangażowanie parafian było zadziwiające! Niełatwo znaleźć słowa, które by wyraziły naszą wdzięczność za trud, a przede wszystkim za włożone serca. Dlatego prosimy przyjąć proste słowo: DZIĘKUJEMY.