Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2013 r. – 13 niedziela zwykła

  • Dzisiaj od godz.19:00 do godz.20:00, odbędzie się w naszym kościele Godzina Uwielbienia. Przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, będziemy modlić się śpiewem, ciszą oraz modlitwą uwielbienia. Zapraszamy.
  • Jutro (1 lipca) wyrusza z naszej parafii Pielgrzymka Rowerowa do Częstochowy. Osoby, które nie mogą pojechać, mogą przekazać swoje intencje, które pielgrzymi zawiozą na Jasną Górę. Intencje można składać w zakrystii.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W tym czasie będziemy przeżywać 40 – to godzinne Nabożeństwo (4, 5 i 6 lipca). Poprowadzi je ks. Wojciech Czarnowski. Msze św. o godz. 700, 830 i 1800. O 1500 Godzina Bożego Miłosierdzia. Nieustanna Adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień od godz. 900 do 1800 (rozpocznie się i zakończy Mszami św. o godz. 830 i 1800). O każdej równej godzinie kwadrans adoracji wspólnej – prowadzonej przez kapłana i ponadto całodzienna spowiedź.  Zapraszamy serdecznie – to czas szczególnej łaski dla całej parafii.
  • W najbliższą sobotę (6 lipca) o godz. 19.30 w naszej parafii rozpocznie się nawiedzenie Figury MB Loretańskiej. Spotkamy Maryję na skrzyżowaniu ulic Jarosławskiej/3 Maja o godz. 19.00 i przejdziemy procesyjnie do kościoła. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Kazimierza o godz. 19.30. Potem w programie wieczorne czuwanie do północy, przeżywanie niedzieli z Maryją i w poniedziałek (8 lipca) podczas Mszy św. o godz. 18.00 pożegnamy Matkę Bożą, która zostanie przewieziona do innych parafii dekanatu, począwszy od Błot, a skończywszy na Michalinie. Szczegółowy program Nawiedzenia w naszej parafii i ogólny program Nawiedzenia w naszym dekanacie znajdziemy w coniedzielnym biuletynie, w miesięczniku Nasz Józefów i na stronie internetowej parafii. Serdecznie zapraszamy. Bardzo ważna jest nasza obecność na Mszy św. sobotniej o godz. 19.30. Są tacy, którzy towarzyszą Matce Bożej na całej jej trasie. Przyjadą również do nas, gdyż Stacja Dekanalna ma swój specjalny charakter.
  • Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym (od lat 6) do korzystania z półkolonii letnich, organizowanych przez Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie, w świetlicy działającej przy naszej parafii  w Józefowie. Ciekawe zajęcia różnego typu (wycieczki, nauka tańca, basen i inne atrakcje) będą się odbywały pod opieką kadry pedagogicznej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1600. Dzieci otrzymają także drugie śniadanie. Świetlica będzie czynna  od 1 VII do 2 VIII.
  • Od 1 lipca do 31 sierpnia (podczas wakacji) nie będzie codziennej Mszy św. o godz. 6:30. Również w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.00. W tym też okresie poranna adoracja będzie tylko w poniedziałki od godz. 9:00 do 9:30. Pozostaje też piątkowa adoracja w godz. 17:00 – 18:00.