Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2021 r. – Uroczystość Najświętszej Trójcy

  • Dzisiaj po Mszy o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie dla grupy młodszej kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Rekolekcje i próby liturgiczne dla młodzieży mającej przyjąć sakrament bierzmowania w tym roku odbędą się 1,2 i 5 czerwca o godzinie 19:00.
  • Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe po Mszy św. wieczornej. A we wtorek rozpoczniemy Nabożeństwa czerwcowe, które też będą odprawiane codziennie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 1730.
  • W czwartek, 3 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Po Eucharystii o godz. 1130 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy ustawionych przy ul. 3 Maja, Polnej, Wawerskiej i Kopernika. Pamiętajmy o ograniczeniach związanych z pandemią. Będąc poza budynkiem należy zachować odległość półtora metra. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków lub niesienia poduszek. Chłopcy też znajdą swoje miejsce w procesji. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała. Przypominamy, że jest to uroczystość, a więc katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

  • W Oktawie Bożego Ciała (3 – 10 czerwca) spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św. połączonej z Nieszporami.
  • Potrzebna jest też pomoc przy rwaniu kwiatów z których zostanie ułożony dywan kwiatowy na Boże Ciało. Wszystkich chętnych zapraszamy do dolnego kościoła we wtorek 1 czerwca po Mszy św. wieczornej. W miarę możliwości prosimy o zabranie nożyczek, sekatorów i rękawiczek. Natomiast w środę 2 czerwca o godzinie 2000 zapraszamy do pomocy przy układaniu dywanu kwiatowego.
  • Nadal potrzebne są kwiaty na dywan kwiatowy. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii. Natomiast nasi parafianie zaoferowali już dostarczenie wystarczającej ilości zielonych gałązek tuj. W związku z tym prosimy o nie przynoszenie.
  • W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej podczas Mszy porannych i po południu od godz. 1630.
  • W najbliższą niedzielę (6 czerwca będziemy gościć w naszej parafii biskupa Jacka Grzybowskiego, który przybędzie do nas z Wizytacją Kanoniczną. Jest to przewidziana prawem kanonicznym oficjalna wizyta biskupa i zapoznanie się z duszpasterstwem w danej parafii. Dostojny Gość przyjedzie do nas o godz. 700 rano (wtedy nastąpi oficjalne powitanie – ks. proboszcz wręczy symboliczne klucze i stułę) i pozostanie przez cały dzień – do godz. 2100. Po Mszach św. różne wspólnoty, zespoły i grupy duszpasterskie przy naszej parafii przedstawią się ks. biskupowi. O godz. 1300 biskup Jacek udzieli sakramentu bierzmowania, dlatego tych którzy zwykle uczestniczą w tej mszy św. zapraszamy na inne godziny. Po obiedzie ok. godz. 1430 biskup nawiedzi nasz cmentarz. Zapraszamy więc w tym czasie na cmentarz, gdzie na starej jego części, przy pomniku niedaleko grobu ks. prałata Malinowskiego pomodlimy się wspólnie za zmarłych spoczywających na naszym parafialnym cmentarzu. Dokładniejszy program wizytacji znajdziemy na tablicy ogłoszeń.
  • W niedzielę za tydzień w całej Polsce, więc i u nas zbiórka do puszek na Świątynię Bożej opatrzności w Warszawie.
  • Dzisiaj zaś możemy przy wyjściu z kościoła wesprzeć działania pomocowe naszego Parafialnego Zespołu Caritas. Serdecznie zachęcamy.