Ogłoszenia duszpasterskie 30.05.2013. – Boże Ciało

• Dziś wielbimy Boga za sakrament Eucharystii. Słowa Chrystusa Pana, że zostanie z nami aż do skończenia świata mają znaczenie nie tylko symboliczne. W Eucharystii obecny jest Chrystus realnie i prawdziwie wraz ze swoim Ciałem, Krwią, Duszą i Bóstwem. Mówimy, że jest wręcz Więźniem tabernakulum. Jest to tajemnica niedostępna nawet dla umysłu anielskiego. Najpiękniejszym uczczeniem Boga jest uczestnictwo we Mszy Świętej i przyjęcie Komunii Świętej. Pamiętajmy, że Chrystus chce być obecny w naszym życiu osobistym, rodzinnym zawodowym, społecznym i narodowym nie tylko od święta, ale przede wszystkim i na co dzień. Zapraszamy dzisiaj na Procesję Bożego Ciała ulicami naszego miasta po Mszy św. o godz. 11.30, czyli ok. 12.30. Dzisiaj nie będzie popołudniowego nabożeństwa majowego – będzie ono połączone z procesją.
  • W Oktawie Bożego Ciała, 31 maja – 7 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem niedzieli).
  • W najbliższą niedzielę nieszpory eucharystyczne, nabożeństwo czerwcowe i procesja w ramach ogólnoświatowej Adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 17.00-18.00. Serdecznie zachęcamy do przyjścia raz jeszcze w tym dniu do kościoła na g. 17.00 by połączyć się w tym samym czasie w modlitwie z całym światem.
  • Zróbmy w tym czasie postanowienie, że jeszcze częściej będziemy odwiedzać Jezusa Eucharystycznego! Zdarza się, że w codziennym pośpiechu i starsi, i dzieci przechodzą obok kościoła. A może warto zatrzymać się, wstąpić na kilka minut osobistej adoracji Pana pod postacią Chleba!? Chrystus czeka na uwielbienie, na przeproszenie, na spotkanie, na rozmowę… Czeka na każdego z nas.