Ogłoszenia duszpasterskie 30.04.2023 r. – 4 Niedziela Wielkanocna

 • Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
 • W tym tygodniu młodzież maturalna rozpocznie swoje egzaminy, dlatego serdecznie zapraszamy dziś na Mszę Świętą o godz. 20.00 tegorocznych maturzystów. Po Mszy będzie możliwość przyjęcia indywidulanego błogosławieństwa.
 • Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30, w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
 • Jutro przypada także Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki.
 • Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim. Patronem wszystkich pracowników jest św. Józef – robotnik, w związku z tym zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 19:00 przy kapliczce św. Józefa przy ul. Nowej.
 • Pojutrze, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 • To również to pierwszy wtorek miesiąca, a więc o godz. 17.00 Różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych, a o 18.00 Msza Święta w ich intencji.
 • W środę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszę Święta za Ojczyznę o godz. 13.00 zapraszamy poczty sztandarowe, władze samorządowe, organizacje społeczne oraz wszystkich mieszkańców Józefowa, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • W pierwszy czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne. Zakończy się ona w piątek 5 maja Mszą Świętą poranną o godz. 6.30. Gorąco zachęcamy do udziału w tej adoracji, a szczególnie w Godzinie Świętej, która rozpoczyna się o 23.00.
 • W pierwszy piątek spowiedź podczas Mszy Świętych rano i po południu od godziny 16.30. O godz. 17.00 dodatkowa Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną dopiero w piątek 12 maja.
 • W sobotę (pierwszą miesiąca) w dolnym kościele o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i potem w górnym kościele o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.
 • W sobotę (6 czerwca) Mszę św. o godz. 18.00 odprawi biskup Romuald Kamiński i po niej jesteśmy zaproszeni na Koncert na rzecz dzieci z powiatu otwockiego poszkodowanych w wypadkach w wykonaniu Stanisława Soyki – organizowany przez Stowarzyszenie Bezpieczna Młodość im. Grzegorza, który zginął śmiercią tragiczną 15 lat temu.
 • W związku z przypadającym w tym tygodniu świętem św. Józefa Robotnika, w niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 18.00 józefowski Teatr Grot pp. Kingi i Arkadiusza Głogowskich przedstawi w naszym kościele koncert pieśni zatytułowany: „Ze św. Józefem przez wieki”. Już teraz zapraszamy.
 • Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca maja. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja połączona z pierwszym będzie z Nabożeństwem majowym o godz. 17:30.