Ogłoszenia duszpasterskie 30.03.2014 r. – 4 Niedziela Wielkiego Postu

• Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Zwykle nie mamy okazji jej usłyszeć, gdyż zastępują ją śpiewy na wejście, ale jeśli zajrzymy do tekstów liturgicznych, to tam ją znajdziemy. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.
  • Zachęcamy również do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga Krzyżowa (w piątek) o godz. 17.00 i 19.00. W niedzielę zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  • W środę, 2 kwietnia, przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca naszego wielkiego rodaka, Ojca Świętego Jana Pawła II. Modląc się przez jego wstawiennictwo, nie zapominajmy o pogłębianiu jego nauczania i wprowadzaniu w życie dziedzictwa, które nam zostawił. Niech jego opieka i Boże błogosławieństwo towarzyszą nam nadal na naszej wielkopostnej drodze.
  • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła spotkamy młodzież kwestującą na Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej. Cebulki kwitnących wiosną kwiatów są charakterystyczne dla tej ogólnopolskiej akcji zatytułowanej „Pola Nadziei”.
  • Proboszcz par. św. Maksymiliana w Józefowie – Błotach zaprasza o godz. 17.00 na comiesięczną Mszę za Ojczyznę. Dzisiaj po Mszy św. konferencję pt.: „Cywilizacja życia – fundamentem polskiej racji stanu” wygłosi p. Marek Jurek – były Marszałek Sejmu, osoba bardzo zaangażowana w obronę ludzkiego życia od poczęcia.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Jest to dodatkowa okazja do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty.
  • Już teraz serdecznie zapraszamy chętne dziewczynki na próbę sypania kwiatków w sobotę 12 kwietnia 2014 r. o godz.10.00.
  • Również zapraszamy chętne dziewczynki, które chcą w ciszy adorować Pana Jezusa w Wielki Piątek i Wielką Sobotę (godziny adoracji do ustalenia od 9.00-17.00; adoracja po pół godziny). Proszę zgłaszać do s. Doroty.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna, jak co roku przed świętami, organizują zbiórkę do puszek w niedziele 6 kwietnia, a kiermasz palm i ozdób świątecznych w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia.
  • Zapraszamy na pierwsze spotkanie grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. We wtorek o godz. 1830 w dolnym kościele.
  • Ks. Tomasz zaprasza młodzież, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania na spotkanie w piątek o godz. 2000 w salce na plebanii. Zapraszamy również młodzież starszą, oraz tych, którzy podczas wizyty kolędowej wyrażali chęć uczestnictwa we wspólnej modlitwie i katechezach.
  • Osoby zapisane i zainteresowane pielgrzymką do Włoch zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 1300, czyli ok. 1400. Spotkanie w salce na plebanii.
  • 3 kwietnia o godz.18:30 odbędzie się spotkanie z panem Jackiem Pulikowskim pt.: „Małżeństwo – dramat czy przygoda? Jak dbać o relacje małżeńskie?”. Spotkanie odbędzie się w szkole Strumienie w Józefowie przy ul. 3 Maja 129. Wstęp wolny !