Ogłoszenia duszpasterskie 30.01.2022 r. – 4 Niedziela Zwykła

• Dziś czwarta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Ostatnia niedziela stycznia tradycyjnie obchodzona jest jako Światowy Dzień Trędowatych ustanowiony w 1954 roku. Módlmy się dzisiaj za wszystkich dotkniętych tą chorobą, aby zostali uzdrowieni. Prośmy także za tych, którzy leczą i opiekują się chorymi, aby czynili to zawsze, szanując godność każdego człowieka.
  • W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Będziemy wspominać dzień, kiedy Maryja i Józef przynieśli małego Jezusa do świątyni, aby ofiarować Go Panu. Starzec Symeon nazwał Jezusa „Światłem na oświecenie pogan i ludu Izraela”. Msze Święte z błogosławieństwem świec w naszej świątyni o godz. 6:30, 8:30 i 18:00.
  • Tego dnia obchodzimy także ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich, którzy oddali się na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach życia zakonnego i instytutach świeckich. Będziemy prosić Boga o nowe powołania do życia zakonnego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów i nowe powołania po Mszy św. o godz. 18:00;
  • – w piątek spowiedź podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 16:30.
  • – w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:00 i potem Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18:00.
  • Ze strony grupy niewiast powstała inicjatywa nocnej adoracji eucharystycznej, z I piątku na I sobotę miesiąca, „w intencji uświęcenia kapłanów i duchowe macierzyństwo”. Więcej na ten temat można przeczytać w dzisiejszym coniedzielnym biuletynie. Pierwsza taka adoracja rozpocznie się 4 lutego Mszą św. wieczorną o godz. 18:00 i zakończy się 5 lutego Mszą św. poranną o godz. 6:30. Zachęcamy do udziału w tej adoracji.

• Najbliższa niedziela, 6 lutego, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 13:00.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy zaprosili nas i przyjęli z wizytą duszpasterską, a było tych odwiedzin ponad 500. Jeszcze jutro i pojutrze oraz w najbliższą sobotę udamy się do tych, którzy nie mogli nas przyjąć w ogłoszonym wcześniej czasie (np. kwarantanna) lub nie trafiliśmy.
  • Dzisiaj Parafialny Zespół Caritas zbiera po Mszach św. ofiary na pomoc dla potrzebujących. Ostatnio było tak dużo dodatkowych zbiórek, że wcześniej nie było kiedy zebrać potrzebnych funduszy na ten cel.
  • W tym tygodni z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana + Jolanta Maria Adamczyk. Módlmy się, aby została przyjęty do wiecznej ojczyzny: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 31 stycznia – Święty Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, założyciel wspólnoty salezjańskiej, wybitny wychowawca młodzieży;

–  sobota, 5 lutego – Święta Agata (III w.), dziewica i męczennica, szczególna orędowniczka w pożarach.