Ogłoszenia duszpasterskie 3.04.2016 r. – II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

• Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.
  • Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 72. Tydzień Miłosierdzia.  Pamiętajmy o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  • Uroczyste nabożeństwo na zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek, odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do udziału, również te osoby, które nie brały udziały w nowennie. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.
  • Dzisiaj na godz. 17.00 zapraszamy rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci na konferencję w salce na plebanii
  • Z racji przeżywanych w ostatnim czasie dni Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze Święte o godz. 6:30, 7:00, 8:30 i 18:00. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można podjąć dzieło adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.
  • W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy
    w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy nie tylko w tym szczególnym tygodniu wszystkich parafian do lektury Pisma Świętego.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dla rodzin, które będą gościły młodzież przyjeżdżającą z zagranicy do naszej parafii na Światowe Dni Młodzieży.
  • Ofiary zbierane na tacę za tydzień (2 niedziela miesiąca) będą przeznaczone do dokończenie budowy Domu św. Józefa.

• W dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości w sobotę (16.04.) przez Dziękczynną Uroczystą Mszę św. Wieczorną o godz. 18.00.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 13.00 wielkanocne spotkanie Kół Żywego Różańca.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli akcję zakupu paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa.
  • Wznawiamy nasze autokarowe pielgrzymowanie po Polsce: A to Polska właśnie. W sobotę 09 kwietnia wyruszy z naszej parafii pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, zwiedzimy również katedrę na Wawelu. Zbiórka bardzo wcześnie rano 3:45. Wyjeżdżamy o godź. 4:00. Prosimy o punktualność bo są 2 autokary. Prosimy o dokonanie wpłat za wyjazd.
  • Można jeszcze wziąć świąteczny, bezpłatny egzemplarz Naszego Józefowa.  Pamiętajmy, ten miesięcznik jest bezpłatny, my zachęcamy jedynie tych, którzy mogą, aby wsparli finansowo wydawanie naszego pisma.
  • 10 kwietnia w godz. 10.00 – 16.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców Szpiku. Więcej na plakatach. Serdecznie zachęcamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

7 IV – św. Jan Chrzciciel de la Salle, gorliwy duszpasterz wśród ubogich, pragnący ich dobrego wychowania i wykształcenia i zakładający dla nich szkoły i internaty; dla swego dzieła znalazł wielu ofiarodawców i pomocników, z których z czasem wyłoniło się Zgromadzenie Braci Szkół Chrześcijańskich.