OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 stycznia 2023 r. – 4 Niedziela Zwykła

 • Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.30 w dolnym kościele spotkanie dla obu grup kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 • Również dziś po Mszy Świętej o godz. 18.00 nasza parafialna Schola razem ze Scholką dziecięca oraz ukraińskim Chórem Gloria z parafii greckokatolickiej w Warszawie zapraszają na „Wspólne Kolędowanie”.
 • W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte z błogosławieństwem świec o godz. 6.30, 8.30 i 18.00. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na wparcie zakonów klauzurowych. Po Mszy Świętej wieczornej, z racji na pierwszy czwartek miesiąca, rozpocznie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Przypominamy o zapisywaniu się na konkretne godziny adoracji.

 • 2-gi lutego to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie za osoby zakonne, zwłaszcza za te zgromadzenia, które są bliskie naszej parafii: siostry albertynki i siostry dominikanki, ojców franciszkanów i ojców szensztackich.
 • W pierwszy piątek – 3 lutego – spowiedź podczas Mszy Świętych porannych i po południu od godz. 16.30. Dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00.
 • W sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszej soboty, po nim – o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.
 • Spotkanie pt. „Co włożyć dziecku do życiowej walizki?” z p. Joanną Białobrzeską odbędzie się w kaplicy kurialnej, ul Floriańska 3 Warszawa w sobotę 4 lutego 18:00.
 • Za tydzień w niedzielę, 6 lutego, po Mszy Świętej o godz. 13.00 nabożeństwo adoracyjne z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
 • Również w niedzielę za tydzień organizowana jest kolejna Akcja Krwiodawstwa przy naszej parafii. Obowiązują zapisy pod telefonem podanym na plakatach na tablicach ogłoszeń.
 • Zapowiadana tydzień temu siostra Renata z Charkowa nie mogła dzisiaj być z nami. Zaprosimy ją w terminie późniejszym.
 • Zachęcamy do wzięcia ze sobą do domu tygodnika „Idziemy”. W bieżącym numerze znajdziemy ważny i ciekawy dodatek: „Jan Paweł II – odkrywamy prawdę”.
 • Przypominamy, że kancelaria parafialna w styczniu, ze względu na kolędę, jest czynna od poniedziałku do soboty tylko przed południem w godz. 9.00-10.30.
 • Trwa wizyta duszpasterska. Rodzinom, które odwiedziliśmy w minionym tygodniu dziękujemy za życzliwość i serdeczne przyjęcie, a także za ofiary złożone podczas kolędy. W tym tygodniu kończymy kolędę. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, albo do których nie trafiliśmy, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii. Chcemy ich odwiedzić w najbliższą środę od godz. 16.30 lub sobotę od godz. 10.00. Oto program wizyty w najbliższym czasie:
 • 01. Poniedziałek Polna bloki 19b
 • 01. Wtorek Polna blok 19a, Błękitna bloki 1a, 1b, i 2,
 • 02. Środa od 16.30 – na indywidualne zaproszenie
 • 04.02.  Sobota od 10.00 – na indywidualne zaproszenie