Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2020 r. – I Niedziela Adwentu

 • Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
 • Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
 • Również dolnym kościele będzie sprawowana Msza św. Roratnia w rycie trydenckim od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, a w soboty o godz. 7.30. Pamiętajmy: Roraty zaczynamy już jutro.
 • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 700 pobłogosławiliśmy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Od dzisiaj można otrzymać opłatek w zakrystii lub w kancelarii. Wigilijne świece Caritas będą rozprowadzane za tydzień.

 • Dzisiaj na godzinę 19:00 zapraszamy na spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku rozpoczynają swoje przygotowanie. Spotkanie odbędzie się w górnym kościele. Informacje o dalszej formie przygotowań starszego rocznika podamy w następną niedzielę.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej rano i po południu od g. 16.30. W pierwszy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
 • W imieniu Wspólnoty Kobiet „Betania” zapraszamy do naszego kościoła w sobotę 5 grudnia na godzinę 9.30 na katechezę pod tytułem „Czy Maryja miewała fochy? Rola uczuć w życiu duchowym”. Katechezę połączoną z promocją książki pt. „Wielki foch. O (nie)dojrzałości kobiet” wygłosi siostra Anna Maria Pudełko ze zgromadzenia Sióstr Apostolinek, która jest psychopedagogiem powołania, autorką książek, wykłada w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu oraz prowadzi rekolekcje, wykłady i warsztaty dla osób konsekrowanych, kapłanów i małżonków. Spotkanie to odbędzie się z przestrzeganiem wszelkich zasad i obostrzeń związanych z pandemią w górnym kościele z transmisją on-line do dolnego kościoła.
 • Parafialny Zespół Caritas zbiera dzisiaj przy wyjściu z kościoła ofiary do puszki na wsparcie dzieł miłosierdzia na czas zbliżającej się zimy. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
 • Harcerze z ZHR będą rozdawać torby oraz ulotki mieszkańcom naszego miasta i zachęcać do przekazania żywności na paczki świąteczne dla ubogich. Po kilku dniach harcerze odbiorą od fundatorów paczki, które następnie zostaną przekazane ubogim i seniorom, żeby mogli godnie spędzić święta. Jest to akcji zbiórki żywności pod hasłem Tytka Charytatywna Caritas.
 • Dzisiaj po Mszach o godz. 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00 sklepik parafialny zaprasza na końcową wyprzedaż asortymentu.
 • Wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie zaprasza wszystkie małżeństwa, aby w tym roku przeżyły Adwent korzystając z małżeńskiego kalendarza adwentowego, zadbały o swoją miłość małżeńską i mogli razem z radością oczekiwać powtórnego przyjścia Zbawiciela. Kalendarz jest do pobrania na naszej parafialnej stronie internetowej.
 • Zapraszamy z CAŁEGO SERCA do udziału w rekolekcjach ODDANIE33, które rozpoczną się 29 listopada i potrwają do 31 grudnia. Zwieńczeniem będzie akt oddania się Panu Jezusowi przez Maryję – 1 stycznia 2021 roku. Szczegóły na stronie rozaniecdogranic.pl.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.
 • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
 • 4 XII – św. Barbara, dziewica i męczennica z przełomu III i IV wieku, patronka górników i hutników oraz bezrobotnych.
 • 4 XII – św. Jan Damasceński (ok. 650-750), prezbiter i doktor Kościoła, autor kanonów Kościoła Wschodniego.