Ogłoszenia duszpasterskie 29.11.2015 r. – 1 Niedziela Adwentu

• Dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu i nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać w Polsce pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie„. Rozpoczynamy dzisiaj przygotowania do przeżycia Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski. W niedzielę za tydzień uroczyście odnowimy przyrzeczenia chrzcielne (prosimy o przyjście do kościoła ze świecami), a w III Niedzielę Adwentu rozpoczniemy w parafii obchody ogłoszonego przez papieża Franciszka Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.
  • Adwent to czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym. Dzieli się on na dwie części; pierwsza z nich, do 16 grudnia, kieruje nasze myśli ku wieczności, zaś druga, od 17 grudnia, zwraca nasze myśli ku Bożemu Narodzeniu.
  • Zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 630 rano. Przychodzimy na nie ze świecami opatrzonymi lampionami (również dorośli); pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach. Pamiętajmy: Roraty zaczynamy już jutro o godz. 630.
  • W okresie Adwentu nie będzie Mszy św. o godz. 700. Od poniedziałku do soboty Msze św. w tym okresie będą więc w dni powszednie odprawiane o godz. 630 (roraty), 830 i 1800.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 700 pobłogosławimy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Od dzisiaj można otrzymać opłatek w zakrystii lub w kancelarii.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek rano i po południu od godz. 1630. Dodatkowa Msza św. dla dzieci w piątek o godz. 1700. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.
  • W najbliższą sobotę zapraszamy po Mszy św. roratniej o godz. 630 na Fatimski różaniec Wynagradzający, a po Mszy świętej wieczornej na Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • W niedzielę za tydzień w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy XVI Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • Niedzielę 6 grudnia na Mszy św. o 1130 poświęcenie tzw. Cudownych Medalików.
  • Za tydzień I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 1300 adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 1700 w salce na plebani spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • W związku z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy do kiosku po: Wigilijne Świece Caritas, świece oraz lampiony i okapniki, a także komplety kolędowe, kropidła oraz kartki świąteczne.
  • Zapraszamy na wyjazd do naszego Seminarium Duchownego na sztukę o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Wyjazd 19 grudnia o 17:00, zapisy i informacje u ks. Diakona Piotra.
  • Burmistrz Miasta Józefowa zaprasza dzieci do wzięcia udziału w Józefowskich Mikołajkach w dniu 5 grudnia br., a w szczególności w „Artystycznej mikołajkowej niespodziance w plenerze” o godz. 14:50 na skwerze im. św. Jana Pawła II. Szczegóły na plakatach przed kościołem i na stronie www.jozefow.pl
  • W związku z tym, że w przyszłym roku już 10 lutego rozpoczyna się Wielki Post, jesteśmy zmuszeni doroczną wizytę duszpasterską rozpocząć już po pierwszej niedzieli Adwentu, czyli jutro 30 listopada.
  • Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000. Program w coniedzielnych biuletynach i na stronie internetowej. Kancelaria w miesiącach grudzień i styczeń (ze względu na kolędę) czynna od poniedziałku do piątku tylko przed południem w godz. 900-1045, a w sobotę tylko po południu w godz. 1600-1745.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie (w nawiasie podano ilu księży):

30.11.   Poniedziałek (4)          3 Maja (bez bloków – od ul. Kopernika do ul. Jarosławskiej), Zagajnikowa (4)

1.12.    Wtorek (3)        Pogodna (1) Urocza, Wewnętrzna, Klonowa (2)

2.12.    Środa (3)          Wawerska bez bloków (3)

3.12.    Czwartek (4)    Derkaczy, Teatralna, Uśmiech (2), Słoneczna (2)

4.12.    Piątek (3)         Mała (1) Graniczna (2)

5.12.    Sobota (4)        Sztumska, Włókiennicza, Wąska, 3 Maja (bez bloków – od Falenicy do ul. Kopernika) (4)

7.12.    Poniedziałek (4)          Piaskowa bez bloków (4)

8.12.    Wtorek (4)        Polna bez bloków, Św. Józefa i blok Polna 9a (4)

9.12.    Środa (4)          Górna z blokami, Spokojna (2) Ks. Piotra Skargi (1) Szkolna, Skorupki (1)

10.12.   Czwartek (5)   Puszkina, Samorządowa – cała (za cmentarzem też) (2)

Armii Krajowej (2) Reja z blokami (1)