Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2023 r. – 30 Niedziela Zwykła

 • Dziś, w ostatnią niedzielę października, obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia własnego Kościoła. To uroczyste wspomnienie dnia, kiedy nasza świątynia została oddana na wyłączną własność Bogu. Ona jest miejscem Jego szczególnej obecności. W niej gromadzimy się na wspólną modlitwę, nabożeństwa, słuchanie słowa Bożego, sprawowanie Eucharystii i przyjmujemy inne sakramenty. Dziękujemy dziś Bogu za wszystkich, którzy trudzili się nad wzniesieniem tego domu Bożego. Niech Bóg obdarzy ich hojnie swoją łaską, a zmarłym pozwoli przebywać w swoim Domu w niebie.
 • We wtorek, 31 października, ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17:15. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.
 • 31 października (wtorek) odbędzie się po raz kolejny dla dzieci Bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy na godz. 17.15 na Różaniec i Eucharystię o godz. 18.00. Ok. 18.30 (po Mszy św.) w Domu Św. Józefa Bal Wszystkich Świętych. Przewidziane są tańce oraz zabawy o charakterze edukacyjnym a także poczęstunek. Uczestników prosimy o przebranie się za ulubionych świętych, patronów, aniołki oraz przyniesienie ciast lub przekąsek. Organizacją, tak jak w poprzednich latach, zajmą się członkowie józefowskiego kręgu Domowego Kościoła im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
 • W środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w ludziach wszystkich czasów, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Pamiętajmy o obowiązku udziału we Mszy św., dlatego Msze św. będą odprawiane wg. porządku niedzielnego: 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00 (na cmentarzu!), 18:00 i 20:00. W tym dniu o godz. 13:00 będzie odprawiona Msza Święta na cmentarzu w int. wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu – Homilię wygłosi ks. prof. Marek Starowieyski. Po niej procesja żałobna połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.

 • Natomiast w czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze Święte o godz. 6:30, 8:30 i 18:00. Jak co roku, w tym dniu, po Mszy Świętej o godz. 18.00, procesja żałobna wokół kościoła i wypominki za zmarłych. Na procesję przynosimy świece lub znicze. Pragniemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Chrześcijanin przede wszystkim modli się za zmarłych, ofiaruje w ich intencjach Msze Święte i odpusty.
 • To również pierwszy czwartek miesiąca, a więc po Mszy św. o godz. 8:30 Różaniec w intencji powołań, a po Mszy Świętej wieczornej i procesji odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne. Również o 17:15 Apostolstwo Złotej Róży poprowadzi różaniec w int. zmarłych kapłanów.
 • Natomiast 3 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem kapłani udadzą się do chorych parafian. Można wyspowiadać się podczas Mszy św. porannych i po południu od godz. 16:30. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 17:00.
 • 4 listopada, w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 nabożeństwo I-szej soboty i o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.
 • Przypominamy, że od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. W te dni odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 • Za tydzień pierwsza niedziela listopada. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Domu św. Józefa spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a o godz. 17:15 Adoracja Najśw. Sakramentu i różaniec za zmarłych.
 • Przez cały listopad w zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe. W ciągu całego roku w każdy pierwszy wtorek miesiąca różaniec z wypominkami o godz. 17:00, a o 18:00 Msza Święta w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Również w pierwszym tygodniu listopada codziennie o godz. 17.15 będziemy modlić się na różańcu w intencjach wypominkowych. Bardzo zależy nam na obecności wiernych na wspólnej modlitwie za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu, a potem przekazać do zakrystii lub kancelarii.
 • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę do puszek na pomoc dla najuboższych.
 • 11 listopada ks. Łukasz i Wspólnota Kobiet Betania organizują autokarową pielgrzymkę kobiet do Sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Wyjazd o 9:00 powrót o 14:30. W planie pielgrzymki: film o Św. Stanisławie Papczyńskim, zwiedzanie muzeum, Msza Św. przy grobie świętego, różaniec przy kapliczkach sanktuarium. Koszt wyjazdu to 35 zł (autokar). Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.
 • Już teraz też ogłaszamy: w dniach 17-18 listopada zapraszamy na  24-godzinną Mękę Pańską z całonocną adoracją Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się w dolnym kościele w piątek 17 listopada Mszą św. o godz. 16:00, a zakończy w sobotę 18 listopada również Mszą św. o godz. 17:00. W każdej pełnej godzinie odczytywane i rozważane będą poszczególne części Męki Pana Jezusa, a specjalnie na to wydarzenie zostanie do Parafii sprowadzony Krzyż Pasyjny z Kościoła św. Anny w Warszawie. W przerwach między rozważaniami będzie możliwość skorzystania z toalety, kawy, herbaty, ciasta oraz ciepłego posiłku w salce parafialnej. Szczegóły na plakatach.