Ogłoszenia duszpasterskie 29.10.2017 r. – 30 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej głoszą słowo Boże i rozprowadzają kalendarze misyjne.
  • W najbliższą środę, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msze św. w tym dniu jak w niedziele 7.00, 8.30, 9.30 ( dolny kościół ), 10.00, 11.30, 13.00 (na cmentarzu!), 18.00 i 20.00. Pamiętajmy, że w tym dniu o godz. 13.00  Msza św. na cmentarzu i po niej procesja żałobna po cmentarzu połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych.
  • Natomiast w czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja żałobna wokół kościoła i wypominki za zmarłych. Na procesję przynosimy świece lub znicze.
  • Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy, pod zwykłymi warunkami. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.
  • Mamy serdeczną prośbę o zachowanie porządku na cmentarzu. Śmieci, stare kwiaty, zużyte znicze prosimy składać tylko w wyznaczonych miejscach do pojemników.

• W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

W czwartek poza modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach pomodlimy się za zmarłych kapłanów, zwłaszcza tych, którzy towarzyszyli nam na drogach wiary, przygotowywali i udzielali sakramentów oraz o nowe powołania do służby Bożej;

Spowiedź pierwszopiątkowa rano i po południu od godz. 16.30. Dodatkowa Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00, po niej różaniec za zmarłych.

W sobotę różańcowa modlitwa za zmarłych o godz. 17.15 (przed wieczorną Mszą Świętą) stanowić będzie w tym miesiącu nasze pierwszosobotnie nabożeństwo.

• W sobotę 4 listopada o godz. 10.00 w Domu św. Józefa spotkanie dla Bielanek z siostrą Bernadettą. Wszystkie dziewczynki, które chciałyby służyć Panu Jezusowi serdecznie zapraszamy.
  • Za tydzień ks. Justyn Ziembiński będzie głosił kazania i zbierał ofiary na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • W najbliższą niedzielę serdecznie zapraszamy na „Wieczór z Liebertem” o godz. 18.50. Wykonawcami koncertu będą: Jarosław Kopaczewski i Bartłomiej Krauz. W programie usłyszymy śpiewane wiersze-songi Jerzego Lieberta (1904-1931) „poety doświadczeń religijnych” przeplatane lekturą jego „Listów do Agnieszki”.
  • W zakrystii lub kancelarii można zapisać wypominki za zmarłych. Zachęcamy, by zapisywać wypominki w kościele lub w kancelarii – na cmentarzu nie ma takich warunków i łatwiej o pomyłki, chociaż owszem dzisiaj oraz 1 listopada można będzie również zapisać na cmentarzu intencje modlitwy wypominkowej. Wypominkami modlimy się w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Również w pierwszym tygodniu listopada codziennie o godz. 17.15 w kościele będziemy modlić się na różańcu w intencjach wypominkowych.  Bardzo zależy nam na obecności wiernych na wspólnej modlitwie za zmarłych. Już teraz serdecznie zachęcamy do udziału w tych modlitwach. Również, jak dotychczas, można zapisywać wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu lub w Dzień Zaduszny w naszym kościele.
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zakupili znicze podczas tegorocznego kiermaszu. Fundusze zdobyte w naszej parafii umożliwią zakup 300 obiadów dla potrzebujących dzieci z józefowskich szkół.