Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2019 r. – 26 Niedziela Zwykła

 • Dzisiaj niedziela chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po porannej Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki złożyć dobrowolną ofiarę na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.
 • Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
 • Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się codziennie o godz. 1715 (przed Mszą św. wieczorną).
 • We wtorek, 1 października, o godz. 1715 różaniec za zmarłych, a potem Msza św. wieczorna o godz. 1800 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
 • Przypominamy, że spotkania w grupach dla młodzieży przygotowującej się II rok do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczną się od poniedziałku 7 października według ustalonego wcześniej porządku.
 • Nowym kandydatom do bierzmowania przypominamy o uczestnictwie w obowiązkowych rekolekcjach ewangelizacyjnych, które odbędą się we wtorek, środę i czwartek w dolnym kościele o godzinie 18:45. Podpisane przez rodziców i kandydatów deklaracje prosimy przynieść w czwartek na rekolekcje.
 • 25 września rozpoczęły się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych. Można jeszcze tylko w najbliższą środę dołączyć do grupy. Spotkania odbywają się w środy o godz. 1930, w sali Domu św. Józefa.
 • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku.
 • W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. Spowiedź rano podczas Mszy św. i po południu od godz. 1630.
 • W piątek od g. 9.00 ks. Mateusz uda się z posługą sakramentalną do chorych w parafii. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
 • W pierwszy piątek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 1800.
 • W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo różańcowe I soboty w dolnym kościele o godz. 1700 – zapraszamy.

 • Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Mszy Świętej w niedzielę 6 października o godz. 1000.
 • W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30 w Domu Józefa spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie formacyjne Kół Żywego Różańca.
 • W ramach Ogólnopolskiej Akcji Kromka Chleba dla Sąsiada Parafialny Zespół Caritas przeprowadził dwudniową zbiórkę żywności dla potrzebujących z naszego miasta w sklepie Biedronka przy Al. Nadwiślańskiej. W zbiórkę zaangażowało się ponad 60 wolontariuszy, w tym młodzież i dzieci z SP2 i SP3. Łącznie zebraliśmy przeszło 400 kg żywności, co pozwoliło na przygotowanie paczek dla 30 podopiecznych i ich rodzin oraz wesprzeć jadłodajnię u sióstr Albertynek. Wszystkim, który wsparli akcję serdecznie Bóg Zapłać za hojność i zaangażowanie.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Rodziny w Studziannej w sobotę 19 października. W programie również zwiedzanie muzeum bł. Honorata Koźmińskiego w Nowym Mieście nad Pilicą z modlitwą przy jego grobie oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy. Wyjazd 600. Koszt 65 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
 • Dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy włączyli się w minioną niedzielę w Akcję Krwiodawstwa „STU KRWIODAWCÓW NA STULECIE PARAFII”. Bóg zapłać!
 • Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów zaprasza członków związku na jubileuszowe spotkanie 50 – lecia Związku, które odbędzie się w dniu 5 października (sobota) o godz. 15.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kard. Wyszyńskie w Józefowie.
 • Kino OAZA w Otwocku serdecznie zaprasza na film pt. Gdy budzą się demony” w dniu 2 października (środa) o godz. 20:00. Film opowiada historię ks. Josemaría Escrivy, założyciela Opus Dei, na tle wojny domowej w Hiszpanii.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.