Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2013. – 26 Niedziela zwykła

• Dzisiaj ostatnia niedziela września. W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo Matki Bożej i wielu Świętych, polecaliśmy Bogu losy Ojczyzny, życie i rozwój dzieci, rodziny. Nadal prośmy o żywą wiarę, nadzieję i miłość, gotową dzielić z braćmi to, co posiadamy, choćby w najskromniejszym wymiarze. Może w pobliżu nas żyją biedne dzieci, które trzeba wesprzeć, aby i one godnie i radośnie uczęszczały do szkoły. Pamiętajmy, że dzieci są naszym największym skarbem i najlepszą „inwestycją” na przyszłość. Niech nasze rodziny, jako domowe Kościoły, promieniują Ewangelią, a czerpią do tego moc ze wspólnej modlitwy i Eucharystii, nie tylko niedzielnej i świątecznej.
  • Dzisiejsza niedziela w kalendarzu liturgicznym przykrywa święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w środę, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
  • Dzisiaj spotkanie Róży Różańcowej Dzieci i Róży Różańcowej Rodziców po Mszy św. o godz. 1130 w sali na plebani.
  • W najbliższy wtorek wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali o godzinie 17.15 (przed Mszą św. wieczorną). Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach i wykładowcach rozpoczynających rok akademicki.
  • §  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru Bożego miłosierdzia możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy Miłosiernej Miłości, płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele podczas Mszy św. przedpołudniowych i po południu od g. 16.30. O godz. 17.00 dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży. Przypomnijmy dzieciom po I Komunii św. o tradycji obchodzenia I Piątków miesiąca.
  • §  Po wakacyjnej przerwie wznowiła działalność przy naszej parafii świetlica Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskie. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku szkolnym od środy do piątku w godz. 1400 – 18.00. Zapewniamy opiekę pedagogów, pomoc w odrabianiu lekcji, korepetycje oraz gry, zabawy, naukę tańca. Dzieci otrzymają również podwieczorek.
  • W miniony wtorek (25 września) o godz. 19:30 w sali na plebanii rozpoczęły się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie.
    • Za tydzień I niedziela miesiąca:
      – Z racji rozpoczynającego się wtedy Tygodnia Miłosierdzia, taca będzie przeznaczona na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.
      – Po Mszy św. o godz. 1300 Adoracja Najśw. Sakramentu z procesją i potem spotkanie Kół Żywego Różańca.
      – O godz. 1700 w salce na plebani konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
  • W odpowiedzi na zatroskanie Ojca Świętego Franciszka oraz w duchu miłości
    chrześcijańskiej, Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną. Konkretne wsparcie ofiarom wojny w Syrii wyrazimy poprzez ogólnopolską modlitwę w niedzielę 6 października br. oraz zbiórkę do puszek w kościołach całej Polski. Za tydzień po Mszach św.
  • Zapraszamy dzieci, które chcą śpiewać w scholii podczas Mszy św. o godz.11:30 na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w sali na plebanii za tydzień w Niedzielę o godz.11:00. Zajęcia ze śpiewu będzie prowadził nasz parafianin, p. Marcin Wargocki.
  • W sklepiku do nabycia październikowy numer Małego Gościa Niedzielnego oraz ciekawa książka dla dzieci o Świętej s. Faustynie a także najnowszy numer GŁOSU OJCA PIO.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

• 30 IX – Święty Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński (wspomnienie obowiązkowe);
  • 1 X – Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich (wspomnienie obowiązkowe);
  • 4 X – Święty Franciszek z Asyżu (1182-1226), ojciec wielkiej rodziny franciszkańskiej, stygmatyk, którego duchowość wywiera olbrzymi wpływ na życie wierzących i Kościoła po dzień dzisiejszy (wspomnienie obowiązkowe);
  • 5 X – Święta Faustyna Kowalska (1905-1938), dziewica, siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia; Błogosławiony Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego Miłosierdzia”, która wyszła z Polski (wspomnienie obowiązkowe).