Ogłoszenia duszpasterskie 29.07.2018 r. – 17 Niedziela Zwykła

 • Pan Jezus zawsze dostrzega potrzeby tych, którzy do Niego przychodzą. Chojną ręką karmi głodnych, ale nakazuje uczniom pozbierać ułomki, aby nic się nie zmarnowało. Zachęca nas, abyśmy nie marnowali żywności, którą możemy dzielić się z głodnymi. Mamy wspólnie dbać o dobre wykorzystanie Bożych darów.
 • W środę rozpoczyna się sierpień, w którym wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych. Od wielu lat jesteśmy zachęcani do szczególnej wstrzemięźliwości od alkoholu w tym miesiącu. Uczyńmy to i w tym roku, abyśmy poprzez nasze wyrzeczenie przyczyniali się do wyzwolenia wielu naszych rodaków z nałogu.
 • W czwartek, 2 sierpnia przypada wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i związany z nim odpust Parcjunkuli. Jest to wyjątkowy przywilej uproszony przez św. Franciszka z Asyżu, aby każdy, kto w tym dniu nawiedzi kościół parafialny i spełni zwykłe warunki odpustu, to znaczy: przyjmie Komunię św. oraz wzbudzi pragnienie uwolnienia się od wszystkich grzechów i pomodli się w intencjach Ojca Świętego, otrzyma odpust zupełny. Kościół można nawiedzić już w środę wieczorem.
 • W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 1800 będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • W pierwszy piątek miesiąca możemy skorzystać z sakramentu pojednania rano i po południu od godz. 1730. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy.
 • W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. W związku ze ślubami, zapraszamy na Nabożeństwo Pierwszej Soboty o godz. 1700 do dolnego kościoła. Tego dnia będziemy szczególnie modlić się za księży proboszczów, we wspomnienie ich patrona, św. Jana Marii Vianneya.
 • Burmistrz Miasta Józefowa zaprasza do wzięcia udziału w uroczystości związanej z obchodami 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia (środa) o godz. 1645 przy pomniku Łączniczek Armii Krajowej. Program przewiduje modlitwę w intencji poległych, złożenie wiązanek oraz program artystyczny.
 • Zajęcia wakacyjne dla dzieci w naszej świetlicy będą jeszcze trwały do 10 sierpnia. Zapraszamy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów.
 • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
 • 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), francuski kapłan, gorliwy spowiednik, patron proboszczów.