Ogłoszenia duszpasterskie 29.06.2014. – Ur. św. Apostołów Piotra i Pawła

• Uroczystość dzisiejsza, świętych Apostołów Piotra i Pawła, kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „Świętopietrze”.).
  • Dzisiaj obchodzi swoje imieniny ks. Paweł Czeluściński. Wczoraj modliliśmy się w jego intencji podczas Mszy św. wieczornej, ale i dzisiaj niech nie zabraknie modlitwy.
  • Tradycyjnie też dzisiaj (29 czerwca) rozpoczynamy w naszej parafii 40 –godzinne Nabożeństwo (będzie trwało 3 dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca). Poprowadzi je ks. Wojciech Czarnocki. Dzisiaj zapraszamy na adorację po każdej Mszy św. Jutro i pojutrze Msze św. o godz. 700, 830 i 1800. O 1500 Godzina Bożego Miłosierdzia. Nieustanna Adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień od godz. 900 do 1800 (rozpocznie się i zakończy Mszami św. o godz. 830 i 1800). O każdej równej godzinie kwadrans adoracji wspólnej – prowadzonej przez kapłana i ponadto całodzienna spowiedź.  Skorzystajmy z tego czasu szczególnej łaski dla całej parafii.
  • W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) ulega nieco zmianie układ Mszy św. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 630 , zaś w niedziele o godz. 1115 (w dolnym kościele) i o 1300. Nie będzie też adoracji Najśw. Sakramentu w pon.,wt., i w środę rano. Nie działają również poradnie.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi pierwszopiątkowej, co będzie możliwe rano i po południu od godz. 17.30, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Andrzeja Gajewskiego posługującego w diecezji Charkowsko-Zaporoskiej na Ukrainie. Będzie głosił Słowo Boże i po Mszy św. zbierał ofiary na potrzeby misji na Ukrainie.
  • Świetlica prowadzona przy parafii przez Forum Chrześcijańskie, w czasie wakacji będzie czynna od 1 lipca do 8 sierpnia w godz. 9.00 – 16.00. Do świetlicy są przyjmowane dzieci od sześciu lat, mają zapewniony posiłek. Rodzice muszą wypełnić na miejscu kartę zgłoszenia dziecka. Świetlice nie prowadzi wcześniejszych zapisów. Przewidziane są liczne atrakcje i fachowa opieka pedagogów. ZAPRASZAMY.
  • Dzisiaj po wszystkich Mszach św. są święcone pojazdy zarówno te, niedawno nabyte, jak i te, które już wiele lat posiadamy. Najpierw wspólna modlitwa przy ołtarzu i potem księża udadzą się, by poświęcić poszczególne samochody.
  • Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.