Ogłoszenia duszpasterskie 29.05.2022 r. – Ur. Wniebowstąpienia Pańskiego

 • Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Święty Łukasz w Dziejach Apostolskich zanotował, że Jezus w obecności Apostołów uniósł się w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem” (modlitwa po Komunii).
 • Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18:00.
 • We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 • W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 • Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
 • W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne oraz „w intencji uświęcenia kapłanów i duchowe macierzyństwo”, a także o pokój dla Ukrainy. Zakończy się ona w piątek 3 czerwca Mszą św. poranną o godz. 6:30. Szczególnie zachęcamy do czuwania w godzinie świętej zaczynającej o 23:00. Gorąco zachęcamy do udziału w tej adoracji.
 • Spowiedź pierwszo piątkowa podczas Mszy św. przedpołudniowych i po południu od g. 16:30. O 17:00 dodatkowa Msza św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę (pierwszą miesiąca) o godz. 16:30 spotkanie Kół Żywego Różańca, a o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej z różańcem w intencji pokoju w Ukrainie i potem Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18:00.
 • W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Tak ważną uroczystość poprzedzi po Mszy o godz. 18:00 Adoracja i czuwanie do godz. 20:30. O 20:30 Msza św. z Wigilii Zesłania Ducha św. Serdecznie zapraszamy.

 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. Będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.
 • Również w tym roku Wspólnota Kobiet Betania chciałaby przygotować dywan kwiatowy na uroczystość Bożego Ciała w związku z tym Wspólnota Betania serdecznie zaprasza chętnych do pomocy przy tworzeniu kwiatowego dywanu. Liczymy, że tak jak w poprzednich latach, znajdą się wśród parafian osoby, które mogą ofiarować kwiaty oraz zielone gałązki tuj ze swoich ogrodów a nawet kwiaty kupione, takie jak: róże, goździki, margerytki, anturium i in. Jeśli ktoś ma możliwość ofiarowania kwiatów i tuji to prosimy o pozostawienie kontaktu telefonicznego w zakrystii.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.
 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Waldemar Brauła. Niech dobry Bóg wejrzy na dobro, które uczynił na ziemi, okaże swoją łaskawość i przyjmie go do grona zbawionych.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– środa, 1 czerwca – Święty Justyn, (I/II w.), apologeta chrześcijański, męczennik za wiarę;

– piątek, 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.