Ogłoszenia duszpasterskie 29.04.2018 r. – 5 Niedziela Wielkanocna

 • Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.
 • Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy również o ks. prał. Wincentym Malinowskim, więźniu Dachau, który dzięki Bogu przeżył obóz i po powrocie do Polski był wieloletnim proboszczem naszej parafii.
 • We wtorek rozpocznie się miesiąc w szczególny sposób poświęcony Maryi. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
 • We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 • W czwartek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Podczas Eucharystii o godz. 13.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • 1 i 3 maja kancelaria nieczynna.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź rano i po południu od godz. 16:30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W tym dniu starajmy się także umożliwić naszym chorym w domach przyjęcie Komunii św. wynagradzającej.
 • W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi. Zapraszamy do kościoła na godz. 17:00 na Nabożeństwo I Soboty i na Mszę św. o godz. 18.00.  
 • Za tydzień I niedziela miesiąca, a więc po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i potem spotkanie Kół Żywego Różańca, zaś po Mszy św. o godz. 11.30 na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka.
 • Za tydzień po Mszach św. piąta już zbiórka na pomoc dla rodzin poszkodowanych podczas trwającej wciąż wojnie w Syrii. Na 6 miesięcy objęliśmy swoją opieką 9 rodzin – jeszcze więc odbędzie się jedna zbiórka na ten szlachetny cel.
 • 19 maja planujemy wyjazd do Rostkowa (sanktuarium św. Stanisława Kostki) z racji obchodów roku ku Jego czci, potem Toruń oraz siedziba Radio Maryja i Sanktuarium św. Jana Pawła II. Przy zapisach prosimy o dokonywanie wpłat. Koszt 80 zł.
 • Spotkanie dla wyjeżdżających na letni obóz dla dzieci i młodzieży Tygrysy odbędzie się 27 maja po Mszy św. o godz. 13:00 w domu św. Józefa.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.
 • 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.