Ogłoszenia duszpasterskie 29.01.2017 r. – 4 Niedziela Zwykła

• Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc, aby dotknięci nią byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie dla grupy starszej, która przygotowuje się już drugi rok do sakr. Bierzmowania, a więc z I klas średnich.
  • Jeszcze dzisiaj podczas Mszy św. wieczornej będzie śpiewał nowopowstały chór rodziców szkoły Strumienie „Schola Cantorum Fluminum” pod dyrekcją Karoliny Mika. Wspomogą ich chórzyści z Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie. Po Mszy św. można będzie usłyszeć kilka kolęd w ciekawym opracowaniu.
  • Tydzień temu rozpoczęło się przygotowanie dla dorosłych i młodzieży starszej – studiującej. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę o godz. 19.00 w sali na plebanii. Już tylko dzisiaj można dołączyć do tej grupy.
  • W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. msza trydencka w tym dniu w dolnym kościele o godz. 19:00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  • Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne – na ten cel będą przeznaczone ofiary zbierane na tacę.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W naszym kościele okazja do spowiedzi rano i po południu od 16.30. O godz. 17.00 dodatkowa Msza św. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność.
  • Za tydzień I Niedziela miesiąca; po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, zaś po Mszy św. o godz. 11.30 w salce na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • W związku ze zbliżającym się Dniem Chorego (11 lutego), w niedzielę za tydzień, ks. Arcybiskup prosi, o zebranie ofiar do puszek na leczenie chorych dzieci.
  • W sklepiku OREMUS do nabycia świece gromniczne.
  • W tym tygodniu zakończymy wizytę duszpasterską. Jeśli ktoś nie mógł nas przyjąć w wyznaczonym terminie lub niechcąco nie trafiliśmy, a pragnie zaprosić księdza z wizytą duszpasterską może to zrobić dzisiaj w zakrystii – w najbliższą sobotę pragniemy odwiedzić te właśnie rodziny. Oto program ostatniego tygodnia kolędy:

30.01.  Poniedz. (3)    3 Maja bloki 98 i 98A (2), Kopernika bloki 11A i 13 (1)

31.01.  Wtorek (3)     Polna – bloki 42, 42B, 42C i 44 (3)

1.02.    Środa (3)        Polna bloki 19A i 19B (2), Reja z blokami (1)

4.02.    Sobota (2)      Blok przy ul. Ogrodowej 1a oraz na indywidualne zaproszenie

W tym tygodniu patronują nam:

• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);
  • 3 II – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła (wspomnienie dowolne); tego samego dnia św. Oskar (801-865), biskup, benedyktyn, misjonarz Skandynawii, patron Szwecji (wspomnienie dowolne).