Ogłoszenia duszpasterskie 28.11.2021 r. – I Niedziela Adwentu

• Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie”.
  • Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach, celebrowanych w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Roraty zaczynamy już jutro.

• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7:00 pobłogosławiliśmy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Od dzisiaj można otrzymać opłatek w zakrystii lub w kancelarii. Za tydzień będą też Wigilijne świece Caritas.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej rano i po południu od g. 16.30. W sobotę o 17.00 nabożeństwo I soboty i o 18.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.00.
  • W sobotę 4 grudnia po Mszy św. o godz. 8.30 odbędzie się w kościele kolejne spotkanie z apostolinką siostrą Anną Marią Pudełko. Temat spotkania będzie dotyczył relacji w życiu kobiet. Jak budować dobre relacje m. in. z: matką, siostrą, przyjaciółką, mężem. Zapraszamy szczególnie kobiety, ale nie tylko. Po części konferencyjnej zapraszamy na część dyskusyjną do sali na plebanii.
  • Nabożeństwo dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania będzie w najbliższy piątek 3 grudnia w kościele o 19:30.
  • Zachęcamy wszystkich małżonków, niezależnie od stażu małżeńskiego do zabrania ze sobą Kalendarzy Adwentowych. Zawierających zadania dla małżonków na każdy dzień, których realizacja ma na celu dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia i nie tylko tych świąt.
  • Zespół Caritas przy naszej Parafii, podobnie jak rok temu, w dniach 3 i 4 grudnia organizuje w sklepie Biedronka przy Nadwiślańskiej zbiórkę żywności dla naszych podopiecznych.  Potrzebne są osoby mogące w tym terminie pełnić dyżury w sklepie, aby koordynować zbieranie darów do koszy. Osoby chętne mogą wpisać się na listę w zakrystii.
  • Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.
  • Również dzisiaj po mszach św. przed kościołem trwa zbiórka na uchodźców. Jest to ogólnopolska akcja zapowiadana przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abpa Stanisława Gądeckiego.