Ogłoszenia duszpasterskie 28.10.2018 r. – 30 Niedziela Zwykła

• Dzisiaj Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej głoszą słowo Boże i rozprowadzają kalendarze misyjne.
  • Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. W tym roku nasze modlitwy i pomoc jest skierowana do Kościoła Katolickiego w Pakistanie. W związku z innymi dzisiejszymi wydarzeniami, ofiary do puszek na ten cel zostaną zebrane w niedzielę 11 listopada.
  • W ramach obchodów 100-lecia Niepodległości serdecznie zapraszamy w dniu dzisiejszym na VIII Piknik Patriotyczny. O godz. 13-stej msza w intencji Ojczyzny, po niej apel pamięci. Czeka nas wiele atrakcji: Kapela z Hoovera, grochówka strażacka – więcej o nich w gablotach i na stronie internetowej. Atrakcje Pikniku są dostępne od godziny 11-stej do 15-stej.
  • Dzisiaj (jak co roku) Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje przed naszym kościołem kiermasz zniczy. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup obiadów dla potrzebujących dzieci z józefowskich szkół. Serdecznie zapraszamy.
  • Dzisiaj po Mszy o 11:30 w dolnym kościele spotkanie dla młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. Na spotkanie prosimy przynieść wypełnione deklaracje kandydata, które młodzież otrzymała na poprzednim spotkaniu.
  • W najbliższy czwartek, 1 listopada, przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu jak w niedziele, ale pamiętajmy, że w tym dniu o godz. 13.00 Msza św. będzie odprawiona na cmentarzu i po niej procesja żałobna połączona z błogosławieństwem grobów naszych bliskich.
  • Natomiast w piątek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. Dodatkowa Msza św. w rycie trydenckim przy kaplicy na starej części cmentarza na cmentarzu o godz. 14.00. Po zbiorowej Mszy św. o godz. 18.00, procesja żałobna wokół kościoła i wypominki za zmarłych. Jest to I piątek miesiąca – po południu spowiedź od godz. 16.30 i o 17.00 dodatkowa Msza św.
  • W sobotę nabożeństwo I soboty miesiąca o godz. 17.00 – zapraszamy.
  • Za tydzień I Niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 11.30 w Domu Józefa spotkanie dla rodziców przed chrztem dzieci, po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a ks. Justyn Ziembiński będzie głosił kazania i zbierał ofiary na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz lub kościół parafialny, odmawiając modlitwę za zmarłych i przystępując w tym dniu Komunię św., możemy uzyskać dla nich odpust zupełny.
  • W zakrystii lub kancelarii można zapisać wypominki za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą kartki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu. Zachęcamy, by zapisywać wypominki w kościele lub w kancelarii – na cmentarzu nie ma takich warunków i łatwiej o pomyłki, chociaż owszem dzisiaj oraz 1 listopada można będzie również zapisać na cmentarzu intencje modlitwy wypominkowej. Wypominkami modlimy się w każdy pierwszy wtorek miesiąca. O godz. 17.00 odmawiamy różaniec za zmarłych czytając wypominki, a ukoronowaniem naszej modlitwy jest Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.  Również, jak dotychczas, można zapisywać wypominki jednorazowe, które będą czytane na cmentarzu lub w Dzień Zaduszny w naszym kościele.