Ogłoszenia duszpasterskie 28.09.2014. – 26 Niedziela zwykła

 • Z bólem i smutkiem pożegnaliśmy w miniony czwartek śp. ks. kan. Stanisława Wawrzyniaka, który zmarł we wtorek, a przez ostatnie 4 lata wspierał duszpasterstwo w naszej parafii. Całe Jego życie i kapłańskie posługiwanie polecajmy Bogu i prośmy naszego Dobrego Ojca o nagrodę wieczną.  
 • Dzisiaj spotkanie Róży Różańcowej Dzieci i Róży Różańcowej Rodziców po Mszy św. o godz. 1130 w sali na plebani.
 • Dzisiaj o godz. 15.00 włączamy się w akcję modlitewną KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA NA ULICACH MIAST ŚWIATA! Grupa inicjatywna zaprasza do modlitwy na skrzyżowaniach ulic Józefowa. Są już zgłoszone skrzyżowania/ronda: 3 Maja i Graniczna, 3 Maja i Polna, 3 Maja i Kard. Wyszyńskiego oraz Świderska i Kard. Wyszyńskiego.
 • Zachęcamy do udziału w Seminarium Wiary, które trwa w naszej parafii od 23.09. do 28.10. w każdy wtorek o godz. 19.00. Seminarium jest adresowane do wszystkich – tych którzy chcą umocnić swoją wiarę i tych, którzy chcą ją znaleźć, obudzić. W najbliższy wtorek drugie spotkanie i dlatego można się jeszcze włączyć w to dzieło.
 • W minioną środę  rozpoczęły się w naszej parafii  nauki przedmałżeńskie.  Spotkania zawsze we środę o godz. 19:30 w sali na plebanii.  
 • Za kilka dni (we środę) rozpocznie się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.17.15. Zachęcamy do udziału.
 • Jutro obchodzimy święto poświęcenia bazyliki katedralnej Warszawsko-Praskiej, a w czwartek, 2 października, wspominamy świętych Aniołów Stróżów.
 • Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca, czyli dzień szczególnie poświęcony dziękczynieniu za dar Eucharystii i kapłaństwa oraz modlitwie o nowe powołanie do życia konsekrowanego Bogu.
 • Zaś w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi będzie rano i od godz. 16.30. Natomiast główna Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, a po Mszy św. Fatimski różaniec wynagradzający. Wieczorem zaś  modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.
 • Za tydzień I niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 1700 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
 • Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę autokarową 11 października szlakiem Sanktuariów: Rywałd, Toruń, Górsk i tama we Włocławku. Wyjazd o godz. 5:00, koszt autokaru 60 zł. Tych, którzy się zapisali prosimy o wpłaty.
 • Ojcowie Jezuici zapraszają na kolejne „jesienne rozmowy u Jezuitów” – czwartek 2 października g. 18.00. Więcej na plakatach.
 • Fundacja Domowe Hospicjum Dziecięce Promyczek księży Pallotynów z Otwocka poszukuje lekarza do pracy. Praca na kontrakcie. Więcej na stronie hospicjum promyczek.pl.