Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2022 r. – Ur. odpustowa Matki Bożej Częstochowskiej (22 Niedziela Zwykła)

• Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Odpustową. Czcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską, która jest patronką naszej parafii. Główną Mszę św. w tym dniu – odpustową Sumę o godz. 1130 odprawi Wojciech Kostecki – kapłan Archidiecezji Warszawskiej. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich. Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Garwolin oprawi muzycznie uroczystą Mszę Świętą, a następnie poprowadzi Procesję wokół kościoła.
  • Po uroczystościach liturgicznych zapraszamy na Parafialny Festyn Rodzinny. Będzie on uświetniony koncertem plenerowym Orkiestry Dętej OSP Garwolin z udziałem wokalistów, z dużą dawką muzyki rozrywkowej i nie tylko. A wszystko to pod sprawną batutą dyrygenta orkiestry Zbigniewa Miętusa.
  • Zaraz potem rozpocznie się koncert pochodzącego z Koszalina Duetu wokalno-instrumentalnego „Ania i Tomek Trust”. Przewidziano też wiele atrakcji: strażacka grochówka, pompowana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, fanteria itp. Warto więc dzisiaj skorzystać z tych atrakcji – chcemy spotkać się najpierw w kościele, a potem na wspólnej zabawie.
  • Po wakacjach wracają Adoracje Najśw. Sakramentu w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 9:00 – 9:30, w pierwsze czwartki miesiąca całonocna po Mszy wieczornej oraz w pierwsze piątki w godz. 17:30 – 18:00. Przypominamy, że po okresie wakacyjnym w niedziele jest odprawiana Msza św. również o godz. 13:00.

• Jutro, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
  • W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Msze Święte w tym dniu o godz. 6:30, 8:30 i 18:00. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym.
  • Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
  • Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.
  • Czwartek będzie jednocześnie pierwszym czwartkiem miesiąca, a więc po Mszy św. wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne oraz „w intencji uświęcenia kapłanów i duchowe macierzyństwo”, a także o pokój dla Ukrainy. Zakończy się ona w piątek 2 września Mszą św. poranną o godz. 630. Szczególnie zachęcamy do czuwania w godzinie świętej zaczynającej o 2300. Gorąco zachęcamy do udziału w tej adoracji.
  • Piątek, 2 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. W piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. i po południu od godz. 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza św. Po niej adoracja do godz. 18:00, czyli do następnej w tym dniu Mszy św. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.
  • W sobotę o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej z różańcem i potem Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18:00.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć Agatę Lipińską, która wróciła w misji w Boliwii (rok temu wsparliśmy ją modlitewnie i finansowo) oraz jej koleżanki – dwie siostry Karolinę i Paulinę Rutkowskie, które wyjeżdżają na misje do Boliwii, aby pracować w Domu Dziecka prowadzonym przez siostry zakonne Służebniczki Dębickie. Można będzie wesprzeć ich posługę na misjach.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 nabożeństwo adoracyjne I niedzieli miesiąca.
  • W tym tygodniu rozpoczął posługę w naszej parafii wikariusz ks. dr Maciej Radzikowski. Pochodzi z par. Miłosierdzia Bożego w Otwocku, a przychodzi do nas z par. Najśw. Serca Jezusowego w Starej Miłosnej. Serdecznie witamy i życzymy wielu pomysłów duszpasterskich, wszelkich Bożych łask w kapłańskim posługiwaniu oraz opieki naszej Patronki Matki Bożej Częstochowskiej.
  • Mamy nadzieję, że tym razem koronawirus nie przeszkodzi nam w przeprowadzeniu wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Potrzeba nam jednak wciąż parafian, którzy zechcieliby wesprzeć nasze duszpasterstwo i kandydować w tych wyborach. Bardzo prosimy o zgłaszanie kandydatury własnej lub w porozumieniu innej parafianki lub parafianina. Brakuje jeszcze przynajmniej dziesięciu kandydatur.
  • Jeszcze zaproszeni na przedstawienie. W najbliższą sobotę, 3 września o godz. 20.00, na scenie plenerowej józefowskiego Teatru Grot – Willa Jeżewo odbędzie się premiera: Ballady i Romance Adama Mickiewicza.
  • Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach.
  • W minionym tygodniu odeszli z tego świata: + Mieczysław Hawryluk, + Zbigniew Perczyński, + Irena Plewczyńska, + Barbara Owczarczyk, + Włodzimierz Chełstowski oraz + Halina Jakubowska. Niech dobry Bóg wejrzy na naszą modlitwę i pozwoli im oglądać swoje oblicze na wieki. Dobry Jezu, a nasz Panie, oto my dziś prosim za nie, daj im wieczne spoczywanie.

W tym tygodniu patronuje nam:

– sobota, 3 września – Święty Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła.