Ogłoszenia duszpasterskie 28.08.2016 r. – 22 Niedziela Zwykła

• To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
  • Dzisiaj od rana towarzyszy nam Ks. Gerard Jarecki. Z racji obchodzonej dzisiaj Ur. MB Częstochowskiej – patronki naszej parafii, na wszystkich Mszach św. głosi Słowo Boże, odprawi również o godz. 11:30 – Główną Mszę św. – Sumę z procesją i wygłosi okolicznościowe kazanie. A po uroczystościach liturgicznych, ok. godz. 13:00 – Festyn Rodzinny – chcemy spotkać się na wspólnej zabawie. Przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: strażacka grochówka, fanteria, koniki, zjeżdżalnia, zabawy organizowane przez Harcerzy itp. O godz. 19.00 zabawa taneczna pod gołym niebem. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • Jutro przypada wspomnienie męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. To, poza Maryją, jedyny Święty, którego w liturgii Kościoła czcimy zarówno w dzień ziemskich, jak i niebiańskich narodzin. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7:00, 8:30 i 18:00.
  • W czwartek, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 8:30, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku.
  • To także pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy wieczorem na nabożeństwo eucharystyczne. Poza modlitwą o nowe i święte powołania będziemy prosić za wszystkich, którzy rozpoczęli rok pracy i formacji oraz w intencji pokoju na świecie i tych, którzy oddali życie za Ojczyznę z racji przypadającej 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.
  • W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30 chcemy polecić Bogu dzieci i młodzież oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły. Podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie tornistrów, zeszytów i przyborów szkolnych.
  • Za tydzień I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 13.00 adoracja Najśw. Sakramentu (bez procesji), zaś po Mszy św. o godz. 11.30 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Od 1 września w niedziele powraca Msza św. o godz. 13.00, a w dni powszednie Msza św. o godz. 6.30. Również od września Msza św. w rycie trydenckim będzie odprawiana w dolnym kościele w każdą niedzielę o godz. 9.30, zaś we wtorki i czwartki o godz. 6.15.
  • A przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Na wszystkich pragnących skorzystać z sakramentu pojednania (spowiedzi) księża będą oczekiwać w konfesjonałach rano i po południu od godz. 16.30. Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawiona o godz. 17.00 i 18.00. Do skorzystania z sakramentu pojednania szczególnie zachęcamy dzieci i młodzież, które tego jeszcze nie uczyniły przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym.
  • W pierwszą sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Msze Święte o godz. 6:30, 7:00, 8:30 i 18:00.
  • W sobotę 3 września o godz. 5.00 wyrusza z naszej parafii autokarowa pielgrzymka na Jasną Górę (dwa autokary). Tych, którzy się zapisali prosimy o dokonanie jak najszybciej opłaty za autokar.
  • W niedzielę za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  • Ks. Tomasz odwiedzi chorych w pierwszy piątek miesiąca przed południem.
  • W niedzielę 04 września po Mszy św. o 13:00 spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę w październiku do Fatimy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 VIII – św. Augustyn, Doktor i Ojciec Kościoła, początkowo prowadził rozpustne życie, ale nawrócił się pod wpływem wytrwałej modlitwy swej matki, św. Moniki;
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel; ten, który wskazał Mesjasza, Baranka Bożego i który poprzedził Go również w męczeństwie;
  • 1 IX – bł. Bronisława, gorliwa norbertanka spokrewniona ze św. Jackiem i bł. Czesławem;
  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i Doktor Kościoła, o którym św. Izydor napisał: „Biskup rzymskiej stolicy, pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory, jaśniejący wielkim światłem Ducha Świętego”.