Ogłoszenia duszpasterskie 28.07.2019 r. – 17 Niedziela Zwykła

 • Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
 • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Można też złożyć dobrowolną ofiarę na organizowaną przez Parafialny Zespół Caritas pomoc dla potrzebujący z naszej parafii.
 • W najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Głównym tematem będzie przygotowanie do Uroczystych obchodów 100 – lecia parafii oraz Festynu Rodzinnego, który będzie miał miejsce 1 września od godz. 11.30.
 • W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa o stałej porze.
 • W czwartek, 1 sierpnia, wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 18.00.
 • Wcześniej na godz. 17.00 Burmistrz Miasta Józefowa zaprasza do wzięcia udziału w uroczystości związanej z obchodami 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przy pomniku Łączniczek Armii Krajowej.
 • W piątek 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Dokładnie odpust ten można uzyskać w czasie od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
 • W niedzielę za tydzień będziemy gościć u nas ks. Pawła Czeluścińskiego, który od września tego roku będzie posługiwał w Surgucie na Syberii. Dobrze go znamy z pięcioletniej posługi w naszej parafii, więc dzisiaj chcemy posłuchać o jego nowej misji i wesprzeć jego posługę modlitwą i ofiarą złożoną do puszki po Mszy św.
  • Z powodu trwających wakacji najbliższe odwiedziny chorych z posługą duszpasterską będą w pierwszą sobotę września.
  • Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.
  • W sklepiku wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego oraz Miłujcie się!
  • Trwa okres letniego wypoczynku. Msze Święte w naszym kościele według wakacyjnego porządku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radość i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.

   

  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.