Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2020 r. – 13 Niedziela Zwykła

 • Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 • Dzisiaj homilie na wszystkich Mszach Św. ks. Paweł Czeluściński, misjonarz z Syberii, który w ostatnim czasie wspomaga nas duszpastersko, gdyż nie może jeszcze wrócić do swojej parafii. Po Mszach Św. będzie też okazja do wsparcia ofiarą tego dzieła.
 • Również ks. Paweł Czeluściński poprowadzi w tym roku tradycyjne w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie. Rozpoczyna się ono dzisiaj po Mszy św. o godz. 20.00, a zakończy we wtorek 30 czerwca o godz.23:00. Podczas nabożeństwa będą adoracje całonocne. Chętnych prosimy o wpisywanie się na listę w zakrystii. Więcej informacji znajdziemy na naszym Facebooku parafialnym oraz na stronie internetowej. 
 • Przed nami historyczne wydarzenie. 2 lipca w sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się zawierzenie św. Józefowi narodu polskiego i Kościoła w Polsce. Aktu zawierzenia dokona wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Marek Jędraszewski.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu podczas pierwszo piątkowego nabożeństwa po Mszy św. wieczornej. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na pierwszo sobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 1700 i na Eucharystię o godz. 1800.

 • Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. W naszym kościele okazja do pierwszo piątkowej spowiedzi św. przed południem podczas Mszy św. i po południu od godz. 1730. Wszystkim wyjeżdżającym życzymy, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 • W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.
 • Na czas wakacji (od dzisiaj do 1 września) zmieni się układ Mszy Św. Codziennie będą odprawiane Msze Św. o godz. 630, 830 i 1800. W niedziele natomiast: o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Nie będzie też adoracji Najśw. Sakramentu w pon., wt., i w środę rano oraz w środę po Mszy św. wieczornej. Kancelaria parafialna w tych miesiącach będzie czynna codziennie rano w godz. 900 – 1030 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 1600 – 1730.
 • Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie.
 • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.