Ogłoszenia duszpasterskie 28.06.2015 r. – 13 Niedziela Zwykła

• Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.
  • Dzisiaj przypada 7. rocznica ingresu Pasterza naszej Diecezji Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach, a podczas Mszy św. o godz. 13.00 odśpiewamy hymn dziękczynny Ciebie, Boga, wysławiamy.
  • W poniedziałek, 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.30 i 18.00. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Taca w tym dniu przeznaczona będzie tradycyjnie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
  • Jutro ci z wiernych, którzy z pobożnością posługują się jakimś przedmiotem kultu religijnego, na przykład krzyżem lub różańcem, poświęconym przez papieża lub biskupa, mogą – pod zwykłymi warunkami – zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, jeśli odmówią jakąkolwiek zatwierdzoną formułę wyznania wiary.
  • Tradycyjnie też 29 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo (będzie trwało 3 dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca). Poprowadzi je ks. Wojciech Czarnocki. Nieustanna Adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień od godz. 900 do 1800 (rozpocznie się i zakończy Mszami św. o godz. 830 i 1800). O 1500 Godzina Bożego Miłosierdzia, o każdej równej godzinie kwadrans adoracji wspólnej – prowadzonej przez kapłana i ponadto całodzienna spowiedź. Skorzystajmy z tego czasu szczególnej łaski dla całej parafii.
  • We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.
  • W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii. Adoracja w tej intencji po Mszy św. Wieczornej, w pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, co będzie możliwe rano i po południu od godz. 17.30, i udziału we Mszy św. wynagradzającej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. W pierwszosobotniej liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  • W pierwszy piątek lipca przypada święto św. Tomasza, Apostoła.
  • W niedzielę za tydzień będziemy gościć ks. Grzegorza Mioduchowskiego i będzie możliwość wsparcia budowy kościoła w Nadmie.
  • Świetlica prowadzona przy parafii przez Forum Chrześcijańskie, w czasie wakacji będzie czynna od 1 lipca do 7 sierpnia w godz. 9.00 – 16.00. Do świetlicy są przyjmowane dzieci od sześciu lat, mają zapewniony posiłek. Rodzice muszą wypełnić na miejscu kartę zgłoszenia dziecka. Świetlice nie prowadzi wcześniejszych zapisów. Przewidziane są liczne atrakcje i fachowa opieka pedagogów. ZAPRASZAMY.
  • W miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) ulega nieco zmianie układ Mszy św. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 630 , zaś w niedziele o godz. 930 (w dolnym kościele) i o 1300. Nie będzie też adoracji Najśw. Sakramentu w pon., wt., i w środę rano. Nie działają również poradnie. Kancelaria parafialna będzie nieczynna w piątki, a w sobotę będzie czynna tylko przed południem.
  • Organizatorzy rekolekcji: Uwielbienie Jezusa w mocy Ducha Świętego – Jezus Na Stadionie oraz Kuria Biskupia Warszawsko-Praska zachęcają do wzięcia udziału w modlitewnym spotkaniu na Stadionie Narodowym w dniu 18 lipca 2015 roku. Zapisy i wejściówki przez stronę internetową: Jezus na stadionie 2015. Zapraszamy do wzięcia osobistego udziału i prosimy o modlitwę w intencji tego wydarzenia.
  • Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł lub Tomasz, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.