Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2024 r. – 5 Niedziela Wielkanocna

• Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.
  • Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży – bo przecież coraz cieplejsze dni (a do tego wolne od zajęć w szkole i od pracy) zachęcają do różnych wycieczek, zatem starajmy się być bezpiecznymi użytkownikami dróg i pojazdów mechanicznych.
  • W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie po Mszy św. wieczornej (ok. godz. 18.30), w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

• W tym dniu przypada także Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim. Patronem wszystkich pracowników jest św. Józef – robotnik, w związku z tym zapraszamy na Nabożeństwo Majowe o godz. 19:00 przy kapliczce św. Józefa przy ul. Nowej.
  • Czwartek, 2 maja, jest pierwszym czwartkiem miesiąca. O godz. 8.30 Msza św. o święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego z rodzin matek modlących się w tej intencji oraz o prawdziwie chrześcijańskie życie dla tych rodzin, a na godzinę 18.00 Grupa Modlitwy i Pokuty za Kapłanów zaprasza na Mszę Świętą i Różaniec w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a potem na całonocną Adorację Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zachęcamy do zapisania się na konkretne godziny. Musimy być pewni, że nie zabraknie osób adorujących.
  • W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Na Mszę Święta za Ojczyznę o godz. 13.00 zapraszamy poczty sztandarowe, władze samorządowe, organizacje społeczne oraz wszystkich mieszkańców Józefowa, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
  • W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
  • W pierwszy czwartek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne. Zakończy się ona w piątek 3 maja Mszą Świętą poranną o godz. 7.00. Gorąco zachęcamy do udziału w tej adoracji, a szczególnie w Godzinie Świętej, która rozpoczyna się o 23.00.
  • W pierwszy piątek 3 maja możliwość spowiedzi i komunii św. podczas każdej Mszy Świętej. Księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną dopiero w piątek 10 maja.
  • W sobotę o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i potem o godz. 18.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi.
  • Tegorocznych maturzystów zapraszamy w niedzielę 5 maja na Mszę św. o godz. 20.00. Na zakończenie Mszy św. modlitwa do Ducha Świętego i indywidualne błogosławieństwo.
  • Rodziców, którzy planują chrzest dziecka i przyszłych rodziców chrzestnych z naszej parafii, zapraszamy na konferencję przedchrzcielną w Niedzielę 5 maja po Mszy Świętej o 11.30 w salce na plebanii.
  • Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

W poniedziałek, 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.

W środę, 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.

W czwartek, 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła, jeden z wybitnych ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary.

W sobotę, 4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników.