Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2019 r. – Zmartwychwstanie Pańskie

 • Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Ofiary zbierane dzisiaj na tacę są przeznaczone na dzieła prowadzone przez Caritas naszej Diecezji. Zachęcamy także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
 • Uroczyste nabożeństwo na zakończenie nowenny do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek, odbędzie się w naszym kościele dzisiaj o godz. 1500. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.
 • Dzisiaj w godz. 9.00 – 13.00 trwa 81 już akcja krwiodawstwa w naszej parafii. W Domu św. Józefa dwie ekipy z Warszawy pobierają krew, serdecznie zachęcamy do udziału akcji, która jest wręcz odpowiedzią na Boże Miłosierdzie, które czcimy w dzisiejszej Uroczystości.
 • Również dzisiaj Parafialny Zespół Caritas organizuje Niedzielę Chleba. Zachęcamy, by po Mszy św. wziąć do domu pobłogosławiony chleb i przy tej okazji złożyć ofiarę na potrzebujących w naszej parafii.

 • Od środy rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, zaś w niedziele o godz. 17.30. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel jasnogórski.
 • W czwartek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 • W piątek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według porządku niedzielnego. Podczas Eucharystii o godz. 13.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej Ojczyzny.
 • W tym dniu (3 maja) przed kościołem będzie zbierana puszka na pogorzelców z ul. Matejki w Józefowie.
 • 1 i 3 maja kancelaria nieczynna.
 • W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:00 na Nabożeństwo I Soboty i na Msza św. o godz. 18.00.
 • Ks. Mateusz odwiedzi chorych w ich domach z Komunią świętą w pierwszą sobotę miesiąca 04 maja.
 • Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna.
 • W sklepiku najnowszy numer Małego Gościa Niedzielnego i Miłuje się! oraz OREMUS na maj.