Ogłoszenia duszpasterskie 28.04.2013 r. – V Niedziela Wielkanocna

• Dzisiaj:
    • Ø Katecheza dla rodziców i dzieci kl. III po mszy o 11.30 w sali na plebanii.
    • Ø Dzień Krwiodawstwa w Józefowie. W naszej Stacji Caritas można oddać krew w godzinach 9.00-13.00.
    • Ø Po Mszach św. przed kościołem trwa kwesta prowadzona przez Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej. Wolontariusze ubrani w żółte chusty, rozdający żonkile zbierają datki na rzecz hospicjum domowego „Empatia” oraz hospicjum stacjonarnego im. Św. Patryka w Śródborowie.
    • Ø Po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele spektakl p.t. Brzydkie Kaczątko w wykonaniu podopiecznych Centrum Rehabilitacji i Opieki TPD „HELENÓW” z Międzylesia. Zapraszamy serdecznie nie tylko dzieci.
    • Ø O godz.19:00 w dolnym kościele, spotkanie z Timem Guénardem. Jest pisarzem, autorem wielu książek, prowadzi ośrodek dla trudnej młodzieży w Lourdes. Zapraszamy.
  • W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Nabożeństwo majowe codziennie o godzinie 18.30 – po Mszy św. wieczornej. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej i pieśni maryjnych.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godzinie. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie podczas Mszy św.
  • W piątek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego: godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00 (o godz. 11.15 jest też w dolnym kościele Msza św. w rycie nadzwyczajnym). Przy naszym kościele zostanie w tym dniu osłonięta wystawa „Warto być Polakiem”.
  • Przewodnicząca Rady Miasta Józefowa Marianna Jakubowska oraz ksiądz Proboszcz zapraszają na obchody 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. O godz. 12.55 – złożenie kwiatów przy Pomniku Powstania Warszawskiego, godz. 13.00 – Msza Św. w intencji Ojczyzny w naszym kościele. Po niej koncert patriotyczny w wykonaniu Miejsko-Parafialnego Chóru Schola Cantorum Maximilianum w Józefowie pod dyr. Zbigniewa Siekierzyńskiego.
  • W niedziele, 5 maja, zapraszamy na „Majówkę z książką”. Podczas kiermaszu będzie można obejrzeć książki ze zbiorów Muzeum 2 Korpusu, kupić książki wydawnictwa Fronda, zapoznać się z ofertą Centrum św. Hildegardy w Józefowie. Swoje stoisko wystawi józefowska księgarnia dla dzieci „Zaczytanie” oraz (być może) tygodnik „Idziemy”. Na kiermasz serdecznie zapraszamy od 10 do 14.
  • Organizujemy kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z Józefowa w wieku 7-17 lat nad morzem w Jarosławcu w terminie 28 lipca – 10 sierpnia. Szczegóły i zapisy w zakrystii oraz na naszej stronie internetowej. Trzeba podjąć decyzję do końca kwietnia.
  • W sklepiku można kupić ikonę na desce, na wzór naszego obrazu bł. księdza Jerzego. Na razie jest niewielka ilość, ale można zamówić i zostanie wykonana przez artystkę – plastyka z Wrocławia. W ten sposób będziemy mogli mieć w domu miniaturę obrazu bł. Ks Jerzego z naszego kościoła. Wszystkie książki papieża Benedykta XVI – 10 zł.
  • Rozliczając się z podatku, możemy pomóc naszym dzieciom z Józefowa przekazując 1% na Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie. Program PIT na stronie Forum.