Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2021 r. – 2 Niedziela W. Postu

  • Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy święty czas Wielkiego Postu przeżywali z jak największym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pojednania i pokuty. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 1700 i 1900 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę krzyżową, a w niedziele o godz. 1700 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich żali. Wszystkich gorąco zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
  • Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

  • Jutro (1 marca) Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę Świętą o godz. 18.00.
  • We wtorek, 2 marca o godz. 17.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami, a potem Msza św. wieczorna o godz. 18.00 w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych. 
  • W czwartek, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza, polskiego królewicza. Jest on patronem biskupa seniora Kazimierza Romaniuka oraz naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy do modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji Solenizantów w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pierwszo piątkowej rano i po południu od g. 16.30. Po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00 i 19.00 można będzie przyjąć Komunię św. i w ten sposób uczynić zadość obchodom pierwszo piątkowym. Nabożeństwo Pierwszej Soboty o g. 17.00.
  • 6 marca mija 2 rocznica śmierci + ks. Leszka Szwedkowicza – wieloletniego rezydenta w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas wieczornej Mszy św.
  • Ofiary składane na tacę w niedzielę za tydzień będą przeznaczone na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Przypominamy, że od soboty wprowadzony został obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Stosując się do tego zarządzenia, pamiętajmy, że jest to wyraz naszej miłości i odpowiedzialności. Zakrywając usta i nos maseczką, chronimy przede wszystkim naszych bliźnich, bo możemy przecież ich zarażać, nie wiedząc, że jesteśmy nosicielami tego śmiertelnego wirusa.