Ogłoszenia duszpasterskie 28.02.2016 r. – 3 Niedziela W. Postu

• Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Opowiada nam jednocześnie o Bogu cierpliwym, który pragnie wspomagać nasze wysiłki i dążenia, by przynosiły jak najpiękniejsze owoce. Chcemy podejmować ten wysiłek, dlatego wszystkich parafian pragniemy zachęcić do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które dzisiaj rozpoczynamy. Potrwają do 2 marca. Poprowadzi je Ojciec Stanisław Malinowski ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Rodziny w Świdrze.

Nauki rekolekcyjne dzisiaj na wszystkich Mszach św.:
7.00. 8.30. 9.30, 10.00. 11.30, 13.00, 18.00 i 20.00.
W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami dla dorosłych
o godz. 6.30, 8.30, 13.00, 18.00 i 20.00.

• Wtorek jest dniem spowiedzi – wtedy będą zaproszeni księża i starajmy się to wykorzystać.
    Również we wtorek na godz. 13.00 zapraszamy chorych (możliwość przyjęcia sakramentu chorych), a od godz. 14.30 we wtorek chcemy udać się do chorych, których nie można przywieźć do kościoła. Adresy tych chorych prosimy zapisywać w zakrystii lub w kancelarii. W poniedziałek (niewiasty) i wtorek (mężczyzn)  na godz. 19.00 zapraszamy również na nauki stanowe. W tym samym czasie odbędą się również rekolekcje dla szkół według programu wywieszonego na tablicy ogłoszeń. Cały program znajdziemy w gablotce parafialnej, w coniedzielnym biuletynie parafialnym i serwisie internetowym.
  • Nabożeństwa tego okresu także pomagają nam w procesie nawrócenia i przemiany życia. Zapraszamy zatem dziś o godz. 17.00 na Gorzkie Żale z nauką pasyjną, w piątek zaś na godz. 17.00 i 19.00 na drogę krzyżową. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę! Kapłani codziennie służą posługą w konfesjonale.
  • Kancelaria w dniach rekolekcji będzie nieczynna. W sprawach pilnych trzeba zgłaszać się do księdza w zakrystii.
  • Dziś po Mszy św. o 11:30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania – dla grupy starszej, która w tym roku przystąpi do tego sakramentu,  a po Mszy św. o godz. 13:00 spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy.
  • Pamiętajmy, że 1 marca będziemy obchodzić Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Takim żołnierzem ukrywającym się i represjonowanym po wojnie, był spoczywający na naszym cmentarzu, ks. Feliks Kowalik. Przy najbliższej okazji zechcemy przybliżyć naszym parafianom tę niezwykłą postać, chociażby przez artykuł w miesięczniku Nasz Józefów. Ale już teraz warto sięgnąć do Internetu i w wyszukiwarce wpisać jego nazwisko.
  • W liturgii tego tygodnia w piątek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza Królewicza. Ten gorliwy czciciel Eucharystii i Matki Najświętszej jest też patronem biskupa seniora Kazimierza Romaniuka oraz naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy do modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji Solenizantów podczas Mszy o godz. 18.00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek rano i po południu od godz. 1630. Na progu Wielkiego Postu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Po Drogach Krzyżowych można będzie przystąpić do Komunii św. Tak będzie przez cały Wielki Post. Ponieważ w związku z Drogą Krzyżową nie będzie Mszy św. o godz. 1700 pamiętajmy, że aby uczynić zadość obchodzenia I Piątku miesiąca, wystarczy (będąc w stanie łaski uświęcającej) po Drodze Krzyżowej przyjąć Komunię św. W sobotę po Mszy św. o godz. 700 zapraszamy na Fatimski różaniec Wynagradzający, a po Mszy świętej wieczornej na Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała.
  • Za tydzień I niedziela miesiąca. Zapraszamy na adorację w ramach Gorzkich Żali. O godz. 17.00 konferencja dla rodziców przed chrztem dziecka.
  • W ramach Świętego Roku Miłosierdzia  zapraszamy na zorganizowaną przez grupę ojców naszej parafii wystawę „Miłosierdzie ratunkiem dla świata. Można ją obejrzeć na parkanie od ul. 3 Maja. A w niedzielę za tydzień (6 marca) o godz. 19.00 w dolnym kościele odbędzie się projekcja filmu: „Czy naprawdę wierzysz?” – film był wyświetlany w kinach, jest to wartościowe i poruszające serce kino warte obejrzenia. Projekcja będzie bezpłatna – licencja opłacona przez parafię.
  • Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do miejsc świętych we Włoszech z pobytem w Rzymie. Wyjazd z parafii na 9 dni, na długi weekend majowy. W bogatym programie min: Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II i w katakumbach, nawiedzenie bazylik rzymskich z przejściem przez Drzwi Święte i uzyskanie jubileuszowego odpustu, San Giovanni Rotondo, Asyż,  Manoppello, Wenecja.  Szczegółowy program  na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Pawła. Za tydzień 6 marca po mszy św. o 13.00 odbędzie się spotkanie dla osób wyjeżdzających na tę pielgrzymkę w salce na plebanii.
  • W sklepiku najnowszy numer Głosu Ojca Pio, Miłujcie się oraz Oremus na marzec.
  • Zwracamy uwagę na bezpłatną mammografię przy Miejskiej Przychodni w dniach 1 – 3 marca.
  • Przypominamy o możliwości odpisu 1% podatku na cele społeczne. Warto samemu zdecydować na co idą nasze pieniądze. Proponujemy inicjatywy lokalne, aby fundusze pozostały w Józefowie: Letni obóz na Mazurach „Tygrysy” – organizowany przez Ks. Tomasza (nr KRS: 0000026243) lub Forum Chrześcijańskie prowadzące świetlicę w naszej plebanii (nr KRS: 0000071551) lub Caritas naszej Diecezji, prowadzącą m.in. Stację opieki paliatywnej przy naszej parafii (nr KRS: 0000223182).