Ogłoszenia duszpasterskie 28.01.2018 r. – 4 Niedziela Zwykła

• Z okazji Dnia Życia Konsekrowanego, który będziemy obchodzić 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego, gościmy dzisiaj w naszej parafii siostry Albertynki z Krakowa. Opowiedzą o charyzmacie Zgromadzenia powołanego przez św. Brata Alberta. Po Mszach św. jest możliwość wsparcia ofiarą do puszki ich dzieł pomocy ubogim.
  • Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
  • Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu – zgodnie z żydowskim prawem – w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 8.30, 17.00 i 18.00. Msza trydencka w tym dniu w dolnym kościele o godz. 19.00. Tego dnia na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan.
  • 2 lutego przypada I piątek miesiąca. Spowiedź rano i po południu od godz. 16.30
  • Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II, święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne – na ten cel będą przeznaczone ofiary zbierane na tacę.
  • W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej i nabożeństwie o godz. 18.00. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.
  • Za tydzień I Niedziela miesiąca; po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu, zaś po Mszy św. o godz. 11.30 w salce na plebanii spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11:30 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych, spotkanie młodszej grupy do sakramentu bierzmowania po Mszy św. o godz. 10:00.
  • Starsza grupa, która w tym roku przystępuje do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie wieczorem po Mszy św. o godz. 18:00.
  • Trwa doroczna wizyta duszpasterska. Początek wizyty: pon.-pt. od g. 1600, w soboty od g. 1000.

Oto program wizyty duszpasterskiej w najbliższym czasie:

29.01.    Poniedz.  (3)        Błękitna bloki 1a, 1b, i 2 (3)

30.01.    Wtorek  (4)          Piaskowa bloki 51, 51a, 53 (3) Reja z blokami (1)

31.01.    Środa (3)             3 Maja bloki 98 i 98a (2) Kopernika bloki 11a i 13 (1)

1.02.     Czwartek  (3)      Polna bloki 42, 42b, 42c, i 44 (3)

3.02.     Sobota (3)            3 Maja bloki 2, 2a, 2b, 2c, 2d

10.02.    Sobota                 od godz. 10.00 – na indywidualne zaproszenie

W tym tygodniu patronuje  nam:

• 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich.