Ogłoszenia duszpasterskie 27.12.2015. – Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

• Przeżywamy dziś kolejny dzień w oktawie uroczystości Narodzenie Pańskiego, zaś liturgia tym razem kieruje nasz wzrok na Świętą Rodzinę z Nazaretu. Pomimo różnych trudności, z którymi się borykali, św. Józef i Maryja w związku z przyjściem na świat Jezusa pozostali otwarci na Boże działanie w ich życiu, odpowiadając całym swoim życiem na Boże zaproszenie do zawierzenia Panu Bogu. Dlatego też ta Rodzina może być dla nas przykładem i wzorem, z którego mamy czerpać inspiracje do pokonywania codziennych trudności.
  • Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 1300 uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej par, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusze. Za tydzień w niedzielę zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd w kościele o godz. 17:00. A o godz. 19:00 na modlitwę przy obrazie Jezusa Miłosiernego.
  • Rozpoczynający się tydzień łączy stary i nowy rok. W czwartek, 31 grudnia, w ostatni dzień roku kalendarzowego zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. Z całą pewnością każdy z nas ma za co dziękować Bogu, jak i za co przepraszać, nie zapominając, że Boże miłosierdzie potrafi wyprowadzić dobro również z tego, co samo w sobie dobre nie jest czy nie było. Zechciejmy zatem włączyć się w to dziękczynienie na koniec roku, aby z godnością i radością Dzieci Bożych rozpocząć nowy rok kalendarzowy. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
  • 31 grudnia kancelaria będzie nieczynna.
  • W piątek rozpoczęcie nowego roku kalendarzowego 2016, zakończenie oktawy Narodzenia Pańskiego, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Modlitw o Pokój, a także pierwszy piątek miesiąca. Ta uroczystość należy do tak zwanych świąt nakazanych – zobowiązuje nas do udziału w świątecznej Eucharystii. Wpatrzeni w Maryję – Królową Pokoju, w pierwszy dzień stycznia modlimy się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego: 700, 830, 930 (w rycie trydenckim), 1000, 1130, 1300, 1800 i 2000. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej podczas wszystkich Mszy św.
  • W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. W tym dniu po Mszy św. o godz. 700 Fatimski różaniec Wynagradzający, a po Mszy świętej wieczornej  Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała. Prosimy aby na wieczorną Msze przynieść Figurkę Matki Bożej Fatimskiej, która peregrynuje po naszej Parafii.
  • Za tydzień (3 stycznia 2016 r.) przypada pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 1300 i spotkanie Kół Żywego Różańca. Katecheza przed chrztem, dla rodziców i chrzestnych o godz. 1700.
  • Przeżyjmy te ostatnie dni starego i pierwsze dni nowego roku w atmosferze pokoju i radości ducha, rozważając jak Maryja w swoim sercu wielkie dzieła, w jakich już Pan Bóg pozwolił nam uczestniczyć, i prośmy, abyśmy zechcieli otworzyć się na to, czego Pan Bóg chce nam udzielić w tym nadchodzącym roku.
  • Zapisy na pielgrzymki do Rzymu i Fatimy u księży wikariuszy. Więcej na stronie internetowej.
  • Od 2 stycznia 2016 r. kontynuujemy Wizytę duszpasterską. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia.

Plan kolędy w najbliższym czasie jest następujący:

02.01.  Sobota (4)         Botaniczna, Wodna, Skośna, Skrajna, Zaciszna, Boczna, Rodziewiczówny, Orzeszkowej, Dziekońska, Noakowskiego, Małkowskiego, Budziszewskiej, Łąkowa, Drogowców, Aleja Przyszłości, Telimeny  Muzyczna (2) Kormoranów (1) Ejsmonda, Przybosia, Sowińskiego, Ordona (1)

04.01.  Poniedziałek (4)           Jaskółcza, Papuzia, Jastrzębia (2) Tadeusza, Owalna (2)

05.01.  Wtorek  (4)      Godebskiego, Baśniowa, Legendy, Przyjazna, Sezamkowa, Stokrotki (2), Ekologiczna (1), Orla (1)

07.01.  Czwartek (4)    Lelewela (2) Kościuszki (2)

08.01.  Piątek (4)         Długa, Krucza, Ślusarskiego (3), Kopernika domy jednorodzinne oraz blok Kopernika 13 (1)

09.01.  Sobota (4)         Jarosławska, Parkingowa, Wschodnia (2) Nowa (2)