Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2022 r. – I Niedziela Adwentu

• Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.
  • Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Będziemy realizowali program duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Głównym założeniem programu jest pogłębianie świadomości bycia Kościołem przez wszystkich ochrzczonych, a to z kolei ma doprowadzić do bardziej świadomego i głębokiego wyznawania tej prawdy w naszym życiu.
  • Dzisiaj kolejna akcja krwiodawstwa przy naszej parafii. W godz. 900 – 1400 można w Domu św. Józefa oddać krew. Wszystkich, którym zdrowie na to pozwala, serdecznie zachęcamy do tego wspaniałego daru jakim jest krew ratująca życie.
  • Dzisiaj po Mszach Świętych przed kościołem trwa zbiórka do puszek na Fundusz Parafialnego Zespołu Caritas – pomocy dla potrzebujących.
  • Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 1130, do sali na plebani, zapraszamy na krótkie spotkanie organizacyjne dzieci w wieku szkolnym, od klasy drugiej wzwyż, które chcą brać udział w parafialnym kole misyjnym.
  • Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 2000 spotkanie grupy młodzieżowej.
  • Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach celebrowanych w naszym kościele codziennie (od poniedziałku do soboty) o godz. 630. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Roraty zaczynamy już jutro. Po Roratach ks. proboszcz zaprasza dzieci do salki na plebanii na kakao i drożdżówkę. W sobotę zaś szczególnie zapraszamy młodzież, która po Roratach będzie miała wspólne śniadanie.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

• W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 1800 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych. A po Mszy Świętej odbędzie się całonocna adoracja eucharystyczna o powołania kapłańskie i zakonne oraz o duchowe macierzyństwo.
  • Natomiast 2 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem kapłan uda się z posługą do chorych parafian. Można wyspowiadać się podczas Mszy Świętych porannych i po południu od godz. 1630. W tym dniu dodatkowa Msza Święta o godz. 1700.
  • W sobotę o 1700 nabożeństwo I soboty i o 1800 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi .
  • Dzień skupienia dla rodziców po śmierci dziecka w wyniku poronienia będzie 3-4 grudnia w parafii św. Teresy w Otwocku – Świdrze. Obowiązują zapisy. Szczegóły na plakatach.
  • Wszystkie dzieci zapraszamy do wzięcia udziału w rodzinnym konkursie parafialnym na najciekawszą szopkę Bożonarodzeniową. Technika dowolna. Wymiary maksymalnie 30 x 40 cm. Liczy się pomysłowość i estetyka wykonanej pracy. Szopki podpisane imieniem i nazwiskiem w niewidocznym miejscu przynosimy do kościoła do 10 grudnia. Najpiękniejsze szopki zostaną nagrodzone.
  • Zespół Caritas przy naszej Parafii, podobnie jak rok temu, w dniach 2 i 3 grudnia (w godz. 8-18) organizuje w sklepie Biedronka przy Nadwiślańskiej oraz Netto przy Wyszyńskiego zbiórkę żywności dla naszych podopiecznych. Potrzebne są osoby mogące w tym terminie pełnić dyżury w sklepie, aby koordynować zbieranie darów do koszy. Osoby chętne mogą wpisać się na listę w zakrystii.
  • Nawiązując do zwyczaju kalendarza adwentowego Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza małżeństwa naszej parafii, aby w ramach przygotowań do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia skorzystać z Małżeńskiego Kalendarza Adwentowego. Przygotowane kalendarze wyłożone zostały na stolikach, można je dziś ze sobą zabrać do domu.
  • Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz. 1300, zaś po Mszy Świętej o godz. 1130 w salce na plebanii spotkanie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych.
  • W niedzielę za tydzień zostaną poświęcone opłatki i będzie można wziąć je do domu. Również po drugiej niedzieli adwentu pragniemy rozpocząć tradycyjną wizytę duszpasterską. Program wizyty zostanie dołączony do opłatków.
  • Za tydzień, jak co roku w drugą niedzielę adwentu, będziemy mogli wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek. Również za tydzień będzie można kupić Wigilijne świece Caritas na stół wigilijny.
  • Przypominamy o organizowanej w weekend majowy modlitewnej pielgrzymce do Medjugorie. Zapisy u ks. Macieja.
  • Wspólnota Kobiet BETANIA zaprasza (szczególnie kobiety, ale nie tylko) na kolejne spotkanie z siostrą Anną Marią Pudełko, apostolinką. Temat spotkania „Maryja – Kobieta radości”. Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 grudnia w kościele po Mszy Świętej o 830. Po części konferencyjnej zapraszamy na część dyskusyjną do sali na plebanii.
  • 30 listopada godz. 1900 Teatr Grot, Willa Jeżewo zaprasza na Teatr Grot na Koncert z okazji 100 rocznicy urodzin Józefa Andrzeja Szczepańskiego ps. Ziutek, żołnierza AK Batalionu Parasol, obrońcy Pałacyku Michla w Powstaniu Warszawskim.