Ogłoszenia duszpasterskie 27.11.2016 r. – 1 Niedziela Adwentu

• Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Jednocześnie dzisiejszą niedzielą wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ten czas warto dobrze wykorzystać dla odkrycia w sobie apostolskiego powołania. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela. Wpatrujmy się w Maryję podążającą do swej krewnej Elżbiety i starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.
  • Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 630 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Pomóżmy dzieciom wziąć udział w Roratach i pamiętajmy: Roraty zaczynamy już jutro o godz. 630. W tym roku po Roratach od poniedziałku do piątku ks. Proboszcz zaprasza wszystkie dzieci do salki na plebanii na słodką bułkę i kakao.
  • W okresie Adwentu nie będzie w dni powszednie Mszy św. o godz. 700. Od poniedziałku do soboty Msze św. w tym okresie będą więc w dni powszednie odprawiane o godz. 630 (roraty), 830 i 1800. Niech nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw.
  • Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Justyna Ziembińskiego, który głosi Słowo Boże, a ofiary, które i zbiera na tacę są przeznaczone na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Dzisiaj spotkania dla kandydatów do Sakramentu bierzmowania. Grupa Młodsza (III gimnazjum) po Mszy św. o 11:30, grupa starsza po Mszy św. o godz. 13:00
  • Również dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. 13 listopada, w Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym mieliśmy Niedzielę Chleba, więc wtedy nie mogliśmy zorganizować zbiórki. W tym roku chcemy wesprzeć prześladowanych chrześcijan w Iraku.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 700 pobłogosławimy opłatki – to ważny znak więzi, jaka powinna być między Wieczerzą Wigilijną w naszych domach, a ołtarzem w kościele parafialnym. Od dzisiaj można otrzymać opłatek w zakrystii lub w kancelarii.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca. Spowiedź święta w piątek rano i po południu od godz. 1630. Dodatkowa Msza św. dla dzieci w piątek o g. 1700, a po Mszy świętej o g. 1800 Nabożeństwo o uzdrowienie duszy i ciała. Na progu Adwentu serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty.
  • W najbliższą sobotę zapraszamy po Mszy św. roratniej na Fatimski Różaniec Wynagradzający.
  • W niedzielę za tydzień w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych obchodzić będziemy XVII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, połączony ze zbiórką ofiar do puszek.
  • Za tydzień (4.12.) I niedziela miesiąca, więc po Mszy św. o godz. 1300 adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o po Mszy św. o godz. 1130 w salce na plebani spotkanie dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • Co roku harcerze i harcerki ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wyjeżdżają na Kresy Wschodnie w ramach Akcji Paczka, by przekazać paczki potrzebującym. Za tydzień w niedzielę będą zbierane dary, głownie chemia gospodarcza, podstawowe kosmetyki, leki, słodycze i przyprawy. Więcej na plakatach w gablocie.
  • W związku z rozpoczynającym się Adwentem zapraszamy do kiosku po: Wigilijne Świece Caritas, świece oraz lampiony na Roraty.
  • Po drugiej niedzieli Adwentu, od 5 grudnia, rozpoczniemy doroczną wizytę duszpasterską.

W tym tygodniu patronują nam:

• 30 XI – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra. Tradycja mówi, że ewangelizował tereny, na których dziś dominuje prawosławie; jest też bardzo uroczyście czczony w Kościołach wschodnich (święto);
  • 2 XII – bł. Rafał Chyliński (1694-1741), prezbiter z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (wspomnienie dowolne);
  • 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).