Ogłoszenia duszpasterskie 27.10.2013. – 30 Niedziela zwykła

• Gościmy dzisiaj w naszej parafii ks. Krzysztofa Niżniaka, który głosi słowo Boże i po Mszy św. przed kościołem rozprowadza materiały misyjne.
  • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie rozprowadzać przed kościołem znicze. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na obiady dla dzieci z naszych józefowskich szkół. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie tego dzieła pomocy dzieciom.
  • Również dzisiaj kolejny Dzień Krwiodawstwa w Józefowie. Krew można oddać w Stacji Caritas przy naszej parafii w godzinach 900-1300. Krew może oddać każdy, kto jest zdrowy, ukończył 18 lat i nie przekroczył wieku 60 lat oraz w danej chwili nie ma przeciwwskazań, o czym decyduje lekarz.
  • W najbliższy piątek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tę uroczystość uwielbiamy Boga wszystkich czasów w Jego świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w Niebie. Msze św. w tym dniu jak w niedziele 700, 830, 1000, 1130, 1300 (na cmentarzu!), 1800 i 2000. Pamiętajmy, że w tym dniu o godz. 1300  Msza św. na cmentarzu (koncelebrze józefowskich proboszczów będzie przewodniczył ks. prof. Marek Starowieyski)  i po niej procesja żałobna po cmentarzu. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych. 1 listopada przypada I piątek miesiąca – podczas Mszy św. w kościele możliwość spowiedzi.
  • Natomiast w sobotę, 2 listopada, Wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych (tzw. Dzień Zaduszny). Msze św. o godz. 630, 700, 830,1700 i 1800. Po Mszy św. o godz. 1800 procesja żałobna wokół kościoła i wypominki za zmarłych. Na procesję przynosimy świece lub znicze. Przy tej okazji chcemy przypomnieć, że nasz szacunek dla zmarłych wyraża się nie tylko w stawianiu zniczy i kwiatów na grobach. Chrześcijanin przede wszystkim modli się za zmarłych, ofiaruje w ich intencjach Msze Święte i odpusty.
  • Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych. Dokładne wyjaśnienie w biuletynie.
  • Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. W zakrystii lub kancelarii można zapisać wypominki za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła leżą karteczki, które można wziąć ze sobą i wypełnić w domu. Zachęcamy, by zapisywać wypominki w kościele lub w kancelarii – na cmentarzu nie ma takich warunków i łatwiej o pomyłki, chociaż owszem 1 listopada można będzie również podać intencje modlitwy wypominkowej na cmentarzu.
  • Kolejny już raz przed 1 listopada informujemy, że w kartotece naszego cmentarza brak jest informacji o opiekunach wielu grobów oraz o dacie wnoszonych opłat. Zobowiązujemy więc opiekunów tych grobów do niezwłocznego zgłoszenia się do kancelarii parafialnej przy ul. 3 Maja 81A w celu wyjaśnienia sprawy tego grobu. Kartki z taką informacją pojawiły się na tych grobach już rok temu.
  • Dzisiaj o godz.12:30 spotkanie Róży Różańcowej Dzieci w sali na plebanii.
  • Zapraszamy na Patriotyczny Listopad Filmowy – „Chwała Bohaterom”. W każdą Niedzielę listopada będziemy spotykali się o godz.19:00 w sali na plebanii na pokazach filmów i rozmowach z ciekawymi ludźmi. Więcej informacji na plakatach i stronie internetowej naszej parafii.
  • W pierwszą sobotę miesiąca (2 listopada) po Mszy św. o godz. 7: 00 różaniec fatimski wynagradzający za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
  •  W sklepiku ponownie do nabycia  DVD z filmem CRISTIADA oraz książki Pani Gabriele Kuby o ideologii gender.

W tym tygodniu patronujE nam:

• 28 X – w liturgii czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo, prośmy Boga o silną wiarę.