Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2020 r. – 26 Niedziela Zwykła

• Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki.
  • Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 1130 w dolnym kościele spotkanie informacyjne dla młodzieży rozpoczynającej w tym roku przygotowanie do bierzmowania oraz dla ich rodziców, natomiast młodzież, która rozpoczyna drugi rok przygotowań zapraszamy do dolnego kościoła na spotkanie za tydzień (4 października) również po Mszy Świętej o godzinie 1130.
  • 28 września (w poniedziałek) o g. 1500 nasze miasto włącza się w akcję modlitewną Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata! Grupa inicjatywna zaprasza do modlitwy na skrzyżowaniach ulic Józefowa (zwłaszcza trzy ronda przy ul. 3 Maja). Zachęcamy do podjęcia tej międzynarodowej modlitwy.
  • W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali codziennie o godz. 1715 (przed wieczorną Mszą św.). Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele podczas Mszy św. przed południem oraz po południu od g. 1630. Dodatkowa Msza św. w tym dniu o g. 1700.
  • W pierwszą sobotę o g. 1630 w dolnym kościele spotkanie Kół Żywego Różańca, a o g. 1700 adoracja i Nabożeństwo różańcowe w górnym. O 1800 Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi.
  • W minioną środę rozpoczęły się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Narzeczeni poważnie myślący o małżeństwie mogą jeszcze do tej grupy dołączyć. Spotkanie odbywają się w środy o godz. 1930 w Domu św. Józefa.
  • Za tydzień I niedziela miesiąca, a więc po Mszy św. o godz. 1130 w sali na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 1300 Adoracja Najśw. Sakramentu.
  • Członków niedawno zorganizowanej nowej Róży Żywego Różańca mężczyzn prosimy o głoszenie się do zakrystii.
  • Pierwsze spotkanie dla rodziców dzieci, które po raz pierwszy przyjmą Komunię Świętą odbędzie się w poniedziałek 5 października o godzinie1900.
  • Zbiórka ministrancka odbędzie się w sobotę o godz. 1000. Zapraszamy na nią wszystkich ministrantów, lektorów, a także wszystkich chętnych chłopców, którzy chcą rozpocząć służbę Chrystusowi jako ministranci.
  • W piątki o godzinie 1900 zapraszamy młodzież od 6 klasy szkoły podstawowej na spotkania wspólnoty oazowej. Są one wielką pomocą w poznawaniu Pana Jezusa i siebie samego.
  • Zapraszamy na próby scholii dziecięcej w soboty o godz. 1000.
  • Ofiary zbierane na tace za tydzień będą przeznaczone na Dom św. siostry Faustyny w Ostrówku.
  • Dzisiaj Niedziela Chleba. Przy wyjściu z kościoła można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony po poranne Mszy św. chleb i dzielić się z nim w gronie domowników i przyjaciół. Przy chlebie stoją puszki na ofiary, które przeznaczymy na pomoc dla osób potrzebujących. Akcję organizuje Parafialny Zespół Caritas.