Ogłoszenia duszpasterskie 27.09.2015 r. – 26 Niedziela Zwykła

• Dziś – dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Turystyki. Słowo Boże tej niedzieli wzywa nas do unikania zazdrości, nieuczciwego bogacenia się i innych grzechów. Zdaniem Chrystusa – dla człowieka lepsza jest utrata ręki, nogi lub oka niż obraza Boga, pociągająca za sobą karę wieczną w piekle. Starajmy się mądrze korzystać z darów Bożych, w tym także w ramach podróżowania, aby przez to ubogacać swoje wnętrze.
  • Dzisiejszą niedzielę pragniemy przeżyć jako dzień modlitwy i przygotowań do Światowych Dni Młodzieży 2016. Do naszej parafii pragnie przyjechać grupa ok. 150 młodzieży z Hiszpanii. Już dzisiaj prosimy o zgłoszenie rodzin, które chciałyby przyjąć u siebie młodych, których będziemy gościć w naszej parafii w dniach 20 -25 lipca 2016 r. Po wszystkich mszach św. są rozdawane ulotki informacyjne oraz jest możliwość zakupienia drobiazgów z symbolami Światowych Dni Młodzieży w stoisku, Można równie porozmawiać z wolontariuszami. O godzinie 18:00 będzie odprawiona msza św., a po niej czuwanie modlitewne i spotkanie dla wszystkich, którzy chcą włączyć się w przygotowania do przyjęcia młodzieży w naszej parafii. Zapraszamy również na wspólna modlitwę każdego 25 dnia miesiąca na godz. 18:00 i zachęcamy do modlitwy w intencji młodych ludzi cale rodziny i wszystkich parafian.
  • Zachęcamy, aby jutro o godz. 15.00 włączyć się w akcję modlitewną KORONKA DO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA NA ULICACH ŚWIATA! Podobnie jak w latach ubiegłych wyjdźmy z domów o godz. 15.00 i w różnych miejscach (głównie w pobliżu skrzyżowań) podejmijmy wspólną modlitwę.
  • We wtorek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstego odmawiania modlitwy do św. Michała Archanioła, aby ograniczał wpływ szatana na nasze postępowanie.
  • W minioną środę rozpoczęły się w naszej parafii nauki przedmałżeńskie. Spotkania zawsze we środę o 19:30 w sali na plebanii. Jest to ostatni czas, aby dołączyć do tej grupy.
  • W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. Spowiedź św. przed pierwszym piątkiem października w dni poprzedzające podczas każdej Mszy św. , a w sam pierwszy piątek – podczas Mszy porannych i po południu od godz. 16.30. W tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 17.00.
  • W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa różańcowe, które odbywać się będą przez cały miesiąc codziennie o godz. 17.15 (przed Mszą św.). Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
  • W ten czwartek ze względu na przypadające w nim wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, obchodzić będziemy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. W związku z tym w modlitwie za misje połączymy się z siostrami zakonnymi pracującymi w naszej parafii i z niej pochodzącymi.
  • Za tydzień I niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i spotkanie Kół Żywego Różańca, a o godz. 17.00 w salce na plebanii spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci.
  • W związku ze zbliżającym się Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia wspólnota ojców rodzin naszej parafii organizuje pielgrzymkę w intencji własnych rodzin dla mężczyzn – ojców do Sanktuarium Miłosierdzia w Krakowie, 10 października. Zapisy u ks. Pawła i Piotra Nowakowskiego (tel. 515 094 390).
  • W niedzielę za tydzień podczas Mszy św. o 11:30 dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. zostaną pobłogosławione i wręczone różańce.
  • Świetlica prowadzona w naszej plebanii przez Stowarzyszenia Forum Chrześcijańskiego zaprasza dzieci w wieku szkolnym od środy do piątku w godz. 14-18.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 28 IX – św. Wacław, męczennik, król czeski, patron Czech i katedry wawelskiej (wspomnienie obowiązkowe);
  • 30 IX – św. Hieronim, prezbiter i doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy przekład Pisma Świętego z języków oryginału na powszechnie wówczas znany łaciński. Zmarł 30 IX 420 roku w Betlejem (wspomnienie obowiązkowe).