Ogłoszenia duszpasterskie 27.08.2023 r. – Uroczystość Odpustowa NMP Częstochowskiej

• Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Odpustową. Czcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską, która jest patronką naszej parafii. Główną Mszę św. w tym dniu – odpustową Sumę o godz. 1130 odprawi Stanisław Ławrynowicz – kapłan Diecezji Ełckiej. On też jest kaznodzieją na wszystkich Msza św. w tym dniu. Zapraszamy serdecznie na tę uroczystość władze samorządowe, organizacje społeczne, wszystkich parafian i gości. Po sumie w procesji wokół kościoła będziemy chcieli podziękować za wszelkie łaski otrzymane od Boga przez przyczynę Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji: Kościelną Służbę Porządkową, panów do niesienia baldachimu i chorągwi, siostry Żywego Różańca, bielanki, ministrantów – wszystkich.
  • Po uroczystościach liturgicznych zapraszamy na festyn rodzinny. Jak co roku przewidziano też wiele atrakcji: strażacka grochówka, pompowana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, fanteria itp. Warto więc już dzisiaj zarezerwować popołudnie 27 sierpnia – chcemy spotkać się, najpierw w kościele, a potem na wspólnej zabawie.
  • Zaraz po procesji wystąpi na scenie nasz parafianin p. Marcin Wargocki ze swoimi poetyckimi, pięknymi piosenkami. Jak mówił przy promocji swojej trzeciej płyty: „Zabierze nas do muzycznej krainy łagodności, dając nadzieję i wzmacniając wiarę”. Potem będziemy gościć ks. prałata Bogusława Kowalskiego, który z wrodzoną lekkością i humorem przedstawi różne wydarzenia z życia księży, parafian i Kościoła. Będzie warto posłuchać i pośmiać się.

• Pojutrze, 29 sierpnia, w liturgii będziemy wspominali Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
  • Piątek, 1 września, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. W piątek spowiedź podczas porannych Mszy św. i po południu od godz. 16:30. O godz. 17:00 dodatkowa Msza św. Po niej adoracja do godz. 18:00, czyli do następnej w tym dniu Mszy św. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.
  • Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (84). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
  • Od 2015 roku z inicjatywy papieża Franciszka w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Będziemy modlić się o roztropne wykorzystywanie dóbr natury i ochronę środowiska.
  • W sobotę o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej z różańcem i potem Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18:00.
  • W niedzielę za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 nabożeństwo adoracyjne I niedzieli miesiąca.