Ogłoszenia duszpasterskie 03.08.2014. – 18 niedziela zwykła

• Dziś, w 18. niedzielę w ciągu roku, liturgia ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma. Niech ten obraz w rozpoczynającym się dziś tygodniu pobudzi nas do refleksji nad dobrocią Boga i stanie się okazją do dziękczynienia za wszelkie dobro, jakiego doświadczamy każdego dnia.
  • Dzisiaj Dzień Krwiodawstwa w Józefowie. W godzinach 9.00-12.30 można oddać krew w Stacji Caritas przy naszej parafii. Krew może oddać każdy, kto jest zdrowy, ukończył 18 lat i nie przekroczył wieku 60 lat. Serdecznie zachęcamy.
  • W najbliższą niedzielę Słowo Boże będzie głosił Misjonarz z Sierra Leone w Afryce, kapłan naszej diecezji, ks. Jacek Pielak. Opowie nam o misjach prowadzonych w tamtym rejonie przez polskich księży z naszej diecezji i po Mszy św. będzie zbierał ofiary na potrzeby misji.
  • Ofiary, zbierane na tacę w niedzielę za tydzień, tak jak we wszystkich parafiach naszej diecezji, będą przeznaczone na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
  • W związku z przypadającą 70 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Olofa Palme’go w Józefowie pragną dzisiaj zaprosić na wystawę stylizowanych zdjęć z inscenizacji historycznej oraz plakatów wykonanych przez uczniów.  Jest to podsumowanie całorocznego programu obchodów i działań edukacyjnych, którego finałem była profesjonalna sesja zdjęciowa z udziałem grup rekonstrukcyjnych. Ogromne zaangażowanie dzieci jest wspaniałą lekcją patriotyzmu dla nas wszystkich. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia dzisiaj wystawy przy naszym kościele
  • Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie.
  • Sierpień to w naszym kraju tradycyjnie miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Zachęcamy wszystkich, którzy mogą, do skorzystania z tej formy rekolekcji w drodze. Tych, którzy z różnych powodów nie mogą wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy do szczególnej łączności modlitewnej z pielgrzymującymi.
  • Sierpień to także tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
  • W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.
  • Zaś w sobotę, 9 sierpnia, przypada święto świętej Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein (1891-1942), współpatronki Europy. Edyta Stein odnalazła wiarę w Boga w wieku 30 lat, jednak przyjmując chrześcijaństwo, nie zerwała swoich więzów z narodem żydowskim, z którego pochodziła. Zginęła w Auschwitz, ofiarując swoje życie za naród, z którego pochodziła.
  • Ukazało się wydawnictwo albumowe z cyklu Miejsca Święte w |Polsce, w którym znalazł się m.in. nasz kościół i nasza parafia. Jest do nabycia w naszym parafialnym kiosku. Album liczy ponad 550 stron więc niestety cena: 115 zł.

W tym tygodniu patronują nam:

• 4 VIII – św. Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, najsłynniejszy proboszcz, który swoją postawą modlitewną, ofiarami i postami doprowadził do nawrócenia mieszkańców miasteczka, do którego został posłany (wspomnienie obowiązkowe);
  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię poprzez głoszenie słowa i świadectwo życia (wspomnienie obowiązkowe).