Ogłoszenia duszpasterskie 27.06.2021 r. – 13 Niedziela Zwykła

• Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.
  • We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku oraz ks. bp. Romualdzie i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.
  • Tradycyjnie też 29 czerwca rozpoczniemy w naszej parafii 40 – godzinne Nabożeństwo (będzie trwało 3 dni: 29 i 30 czerwca oraz 1 lipca). Poprowadzi je ks. Wiesław Nowosielski. Nieustanna Adoracja Najśw. Sakramentu przez cały dzień od godz. 9.00 do 18.00 (rozpocznie się i zakończy Mszami św. o godz. 8.30 i 18.00). O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia, o każdej równej godzinie kwadrans adoracji wspólnej – prowadzonej przez kapłana i ponadto całodzienna spowiedź. Skorzystajmy z tego czasu szczególnej łaski dla całej parafii.

• Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe: jutro po Mszy św. wieczornej, a we wtorek i w środę o godz. 17.30 w ramach 40 – godzinnego nabożeństwa.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. Msze Św. o godz. 6.30, 8.30 i 18.00.
  • W sobotę nabożeństwo I soboty o g. 17.00 i o 18.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi nasze niewierności i znieważenia.
  • Od jutra do końca sierpnia kancelaria parafialna będzie czynna codziennie rano w godz. 9.00 – 10.30 zaś po południu czynna tylko we wtorki i czwartki w godz. 16.00 – 17.30. Od następnej niedzieli nie będzie też Mszy św. w niedziele o godz. 9.30 i 13.00.  Nie będzie też adoracji Najśw. Sakramentu w pon., wt., i w śr. rano oraz w środę po Mszy św. wieczornej.
  • Dzisiaj po Mszach św. Parafialny Zespól Caritas zbiera ofiary do puszki na pomoc dla potrzebujących mieszkańców naszego miasta.
  • Ofiary zbierane na tacę za tydzień będą przeznaczone na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Dzisiaj kolejny Dzień Krwiodawstwa przy naszej parafii. Przez Internet zapisało się mniej niż zwykle krwiodawców, można więc po prostu pójść i oddać krew. Serdecznie zachęcamy do tego uczynku miłosierdzia.
  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  • Wszystkich uczniów, którzy rozpoczęli wakacje, polecamy opiece Matki Bożej. Zachęcamy do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 28 czerwca – św. Ireneusz (†ok. 202), biskup Lyonu, męczennik;

– we wtorek 29 czerwca – święci apostołowie Piotr (†ok. 64), pierwszy papież, i Paweł (†ok. 67), nazywany Apostołem Narodów;

– w sobotę 3 lipca – św. Tomasz Apostoł (†67), według tradycji zaniósł wiarę do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.