Ogłoszenia duszpasterskie 27.05.2018 r. – Ur. Trójcy Przenajświętszej

 • Tajemnicę Trójcy Przenajświętszej możemy poznać tylko dzięki objawieniu Bożemu. Jezus pouczył nas o Ojcu, o sobie i Duchu Świętym oraz o więzi łączącej Boga Trójjedynego. Z wiarą wyznawajmy wiarę za każdym razem, gdy czynimy znak krzyża: w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
 • Dzisiaj Niedziela Chleba. Po Mszy św. można wziąć ze sobą do domu pobłogosławiony chleb oraz złożyć ofiarę na pomoc dla potrzebujących.
 • Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 13:00 w Domu św. Józefa spotkanie przed wyjazdem na letni obóz dla dzieci Tygrysy.
 • W czwartek, 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 700, 830, 1000, 1130, 1800 i 2000. Po Eucharystii o godz. 1130 wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy ustawionych przy ul. 3 Maja, Polnej, Wawerskiej i Kopernika. Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków lub niesienia poduszek. Chłopcy też znajdą swoje miejsce w procesji. Prosimy, by podobnie jak w latach ubiegłych przygotować ołtarze Bożego Ciała. Przypominamy, że jest to uroczystość, a więc katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
 • Spotkanie dla dziewczynek sypiących kwiatki w poniedziałek po nabożeństwie majowych (ok. g. 19:00).
 • W Oktawie Bożego Ciała, 1– 7 czerwca, spotykamy się codziennie w kościele o godz. 1800 na Mszy św., Nieszporach i procesji Eucharystycznej (z wyjątkiem niedzieli, gdy procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 1300).
 • Potrzebna jest pomoc przy rwaniu kwiatów z których zostanie ułożony dywan kwiatowy na Boże Ciało. Wszystkich chętnych zapraszamy we wtorek 29.05. po Mszy Św. wieczornej. Spotykamy się w dolnym kościele. W miarę możliwości prosimy o zabranie nożyczek, sekatorów i rękawiczek. Natomiast w środę 30.05. o godzinie 20 zapraszamy do pomocy przy układaniu dywanu kwiatowego.
 • W tym tygodniu 1 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź rano i po południu od godz. 16:30. Dodatkowa Msza św. o godz. 17:00.
 • 2 czerwca, w pierwszą sobotę miesiąca, w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi. Zapraszamy do kościoła na godz. 17:00 na Nabożeństwo I Soboty i na Mszę św. o godz. 18:00.
 • Siostry Dominikanki Misjonarki Jezusa i Maryi serdecznie dziękują dzieciom komunijnym i ich rodzicom za złożone w Białym Tygodniu ofiary ma misje. Zebrana kwota 2050zl zostanie przekazana na prace apostolskie w Boliwii.
 • W sobotę 16 czerwca pielgrzymka do Pelplina, Gdańska i Sopotu. Koszt 130 zł. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Prosimy o dokonywanie wpłat. Program: w Pelplinie Msza święta i zwiedzanie muzeum oraz Bazyliki, w Gdańsku zwiedzanie miasta z przewodnikiem, w Sopocie czas wolny ok. 2 godziny na spacer, korzystanie z uroków Bałtyku.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
 • 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.