Ogłoszenia duszpasterskie 27.04.2014 r. – II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

• Dzisiejsza Niedzielą Miłosierdzia rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia, więc dzisiejsza taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.
  • Zapraszamy dzisiaj do dolnego kościoła – o 15.00 Godzina Miłosierdzia. Przypominamy, że dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach.
  • Jak zapowiadaliśmy dzisiaj o godz. 18.00 zostanie odprawiona msza św. dziękczynna za kanonizację papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII, a po niej odbędzie się wielki koncert dziękczynny: „SANTO SUBITO SANTO SICURO –  Jan Paweł II i Jego droga do świętości”.
  • Po Mszy św. o godz. 20.00, która dzisiaj ze względu na koncert będzie odprawiona w dolnym kościele, odbędzie się apel Jasnogórski przy pomniku św. Jana Pawła II.
  • W połowie tygodnia wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na majowym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00, zaś w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.
  • 1 maja wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Jest to zarazem pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy w tym dniu na tzw. Godzinę świętą, modlitwę w intencji kapłanów, powołań kapłańskich i wynagradzająca za grzechy przeciw Sakramentowi Ołtarza. Będzie ona połączona z Nabożeństwem majowym.
  • 2 maja – I Piątek miesiąca – tzw. modlitwy o uzdrowienie w tym dniu po wieczornej Mszy świętej i Nabożeństwie.
  • W sobotę, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. Msze św. będą odprawiane wg porządku niedzielnego. Zapraszamy poczty sztandarowe, władze samorządowe naszego miasta i wszystkich mieszkańców na uroczystą Mszę św. O godz. 12.55 – złożenie kwiatów przy Pomniku Powstania Warszawskiego, godz. 13.00 – Msza Św. w naszym kościele w intencji Ojczyzny.
  • Nabożeństwo pierwszosobotnie i różaniec fatimski w sobotę 3 – maja w dolnym kościele po Mszy o 1130 i w górnym kościele o 1900.
  • W ramach obchodów Uroczystości Trzeciomajowych, w niedzielę 4 maja, zapraszamy na „Majówkę z książką”. Podczas kiermaszu będzie można obejrzeć książki religijne i patriotyczne z końca XIX i XX wieku, które zaprezentuje Muzeum 2 Korpusu. Można będzie również kupić książki wydawnictw katolickich. Na kiermasz serdecznie zapraszamy od g. 10.00 do 14.00.
  • Również w niedzielę za tydzień s. Edyta Osińska z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi z Otwocka pragnie podzielić się charyzmatem Założyciela i zaprosić do współpracy w dziele nowej ewangelizacji (w ramach duchowego przygotowania do jubileuszu 100 – lecia powstania Dzieła Szensztackiego).
  • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie i Grupa Charytatywna składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli akcję zakupu paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z Józefowa. Udało się obdarować 142 rodziny paczkami żywnościowymi. Jednocześnie prosimy o przekazywanie 1% podatku. Środki w ten sposób uzyskane przeznaczamy na zakup obiadów dla potrzebujących dzieci z józefowskich szkół.
  • W sklepiku OREMUS i Mały Gość Niedzielny na maj.