Ogłoszenia duszpasterskie 27.03.2022 r. – 4 Niedziela W Postu

 • Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
 • Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 17:00. Przypominamy, że za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 18:00 fundacja L`Arche zajmująca się osobami niepełnosprawnymi zaprasza na Misterium Męki Pańskiej.
 • Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych będzie w jutro (28 marca) o godzinie 18:45 w kościele. Obecność więcej niż obowiązkowa.
 • W intencji pokoju w Ukrainie podejmujemy codzienny różaniec i adorację Najświętszego Sakramentu, zawsze o godz. 17:30, przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.
 • Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pierwszo piątkowej rano i po południu od g. 16:30. Po Drodze Krzyżowej o godz. 17:00 i 19:00 można będzie przyjąć Komunię św. i w ten sposób uczynić zadość obchodom pierwszo piątkowym.

 • W sobotę (pierwszą miesiąca) wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17:00 z różańcem w intencji pokoju w Ukrainie i potem Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18:00.
 • W sobotę przypada także 17. rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata.
 • Miesiąc temu nie udało się zebrać zbiórki na pomoc prowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas – była zbiórka na Ukrainę. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można wesprzeć potrzebujących w naszej parafii ofiarą składaną do puszki.
 • W niedzielę za tydzień Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie z Parafialnym Zespołem Caritas organizują zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian. Ofiarę będzie można złożyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.