Ogłoszenia duszpasterskie 27.01.2019 r. – 3 Niedziela Zwykła

 • Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
 • Dzisiejsza niedziela to także obchodzony w Kościele Światowy Dzień Trędowatych. Ogarnijmy naszą osobistą modlitwą cierpiących z powodu tej choroby i tych, którzy niosą im pomoc.
 • Dziękując za dar Eucharystii i kapłaństwa, zgromadzimy się w czwartkowy wieczór na Mszy Świętej o godz. 18:00. Naszej modlitwie będzie przyświecała troska o nowe, święte powołanie kapłańskie.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w piątek rano i wieczorem od godz. 16:30. Nabożeństwo I soboty miesiąca o godz. 17:00.
 • W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w Polsce również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 6.30, 7.00, 8.30,  18.00 i o 19.00 w rycie trydenckim. Tego dnia na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Święto to obchodzone jest również w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii, a ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe w naszej Diecezji.
 • Mateusz odwiedzi chorych w następną sobotę 9 lutego.
 • Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci, a po Mszy św. o godz. 13.00 Adoracja Najśw. Sakramentu
 • W niedzielę za tydzień (3 lutego) rozpocznie się przygotowanie do Bierzmowania dla starszej młodzieży i dorosłych. Spotkania będą się odbywały w każdą niedzielę o godz. 19.00 w Domu św. Józefa. Bierzmowanie przewidujemy w marcu.
 • Zachęcamy do przekazywanie naszego kalendarza parafialnego swoim przyjaciołom, krewnym i znajomym mieszkającym poza naszą parafią. Niech to będzie okazja do promocji parafii i wspólnego przeżywania jej 100 – lecia. Jak łatwo się domyślamy w większym nakładzie koszt jednego egzemplarza jest dużo niższy. Mamy więc jeszcze zapas, z którego można za darmo brać i dawać innym.
 • Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie zaprasza dzieci w wieku szkolnym ( od lat 6) na zajęcia organizowane w okresie ferii od 28.01.2019 do 08.02.2019 w świetlicy działającej przy naszej parafii w Józefowie. Ciekawe zajęcia różnego typu będą się odbywały pod opieką kadry pedagogicznej w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. Dzieci otrzymają także drugie śniadanie, owoce, napoje. Planowane są wyjazdy do kina i Sali Zabaw. Serdecznie zapraszamy chętnych.
 • Rozpoczął się okres ferii zimowych. Zachęcamy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach wypoczynku zimowego.

 

W tym tygodniu patronują nam:

 • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter, Doktor Kościoła, dominikanin, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów chrześcijańskich,
 • 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), włoski kapłan, apostoł młodzieży, założyciel zgromadzeń salezjańskich,

2 II – święto Ofiarowania Pańskiego, Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.