OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 marca 2023 r. – 5 Niedziela Wielkiego Postu

 • Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś, zgodnie z tradycją, w kościołach zasłaniane są krzyże.
 • Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania dziś, w dolnym kościele, po Mszy świętej o 11.30.
 • Również dzisiaj, działający przy naszej parafii Chór Żeński Cum Iubilo, zaprezentuje kompozycje gregoriańskie oraz polifonię wokalną dawnych mistrzów podczas występu, który rozpocznie się po Mszy świętej o godzinie 11.30 (ok. 12.30). Chór zaśpiewa także podczas Mszy świętej o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy zarówno w imieniu naszych Chórzystek, dyrygentki pani Karoliny Miki, jak też towarzyszącego zespołowi przy organach pana Filipa Błachnio. 
 • Dzisiaj też śpiew Józefowskiego chóru Schola Cantorum Maximilianum będzie częścią liturgii sprawowanej o godz. 18:00, a po Mszy św. będzie miał miejsce Koncert Wielkopostny, podczas którego chór wykona utwory pasyjne wielu kompozytorów różnych epok.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją dzisiaj o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 9.00, 00 i 19.00. Zapraszamy.

 • Comiesięczne spotkanie Kół Różańcowych w najbliższą środę 29 marca po Mszy świętej o godz. 18.00.
 • W sobotę 1 kwietnia (pierwszą miesiąca) o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej połączone z różańcem. O godz. 18.00 Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi.
 • Najbliższa niedziela, 2 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy świętej. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jak co roku przed kościołem można będzie zaopatrzyć się w prostą palmę składając dobrowolną ofiarę na świąteczne paczki dla potrzebujących.
 • W najbliższą niedzielę przypada też 18. rocznica śmieci świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. Po wieczornej Mszy świętej o godz. 20.00 (czyli około 20.45) zapraszamy na modlitwę przy naszym pomniku papieża. Niech to spotkanie będzie wyrazem naszej wdzięczności za jego pontyfikat.
 • Już teraz też przypominamy o tradycji Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta w Wielki Piątek. Trasa, jak co roku: ulicami Kopernika, Piaskową, Graniczną i 3 Maja. Prosimy również – tak, jak poprzednio – o przygotowanie poszczególnych stacji.
 • Od tego roku postanowiliśmy zmienić godzinę sprawowania Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Zgodnie z sugestiami naszych parafian, 8 kwietnia rozpoczniemy wieczorną liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00.
 • Dzisiaj Stowarzyszenie Forum Chrześcijańskie organizuje zbiórkę do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Na tę pomoc liczy spora grupa naszych parafian. Ofiarę będzie można złożyć przy wyjściu z kościoła.
 • Obowiązkowa zbiórka dla wszystkich lektorów i ministrantów w najbliższą sobotę tj. 1 kwietnia 2023r o godzinie 10:00.  
 • Zachęcamy do udziału w Marszu wdzięczności św. Janowi Pawłowi II, który będzie miał miejsce za tydzień w Warszawie. Więcej na plakatach i w Internecie.