OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 lutego 2023 r. – 1 Niedziela Wielkiego Postu

  • Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu oraz ostatni dzień Kwartalnych dni modlitw o ducha pokuty. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
  • Gościmy dzisiaj ks. Piotra Figauzera, który głosi kazania i zbiera ofiary na tacę na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce.
  • Gorąco zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego: W piątki Wielkiego Postu – Droga Krzyżowa: o godzinie 17:00 i 19:00, a w niedziele o godz. 17:00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i procesją. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  • 1 marca, przypada święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. wieczornej całonocna adoracja Najśw. Sakramentu o powołania Kapłańskie i zakonne. Okazja do spowiedzi św. pierwszo piątkowej rano i po południu od g. 16.30. Po Drodze Krzyżowej o godz. 17.00 i 19.00 można będzie przyjąć Komunię św. i w ten sposób uczynić zadość obchodom pierwszo piątkowym.
  • W sobotę, 4 marca, o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo I soboty ku czci Matki Najświętszej z różańcem. W tym dniu przypada też święto Świętego Kazimierza, polskiego królewicza. Jest on patronem biskupa seniora Kazimierza Romaniuka oraz naszego ks. Proboszcza. Zapraszamy do modlitwy dziękczynno-błagalnej w intencji Solenizantów zwłaszcza podczas Mszy św. o godz. 18:00.

  • Za tydzień przypada niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach św. jak co roku zbiórka do puszek na dzieło misyjne Ad Gentes.
  • W piątek 24 lutego minął rok od zbrodniczej napaści Rosji na Ukrainę. Modlimy się w intencji narodu ukraińskiego i śpieszymy z pomocą. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się z prośbą, aby w całej Polsce w dniu dzisiejszym zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. W związku z dzisiejszą tacą na budowę kościoła w Warszawie-Kobiałce zbiórkę do puszek przeprowadzimy za dwa tygodnie.
  • Grupa modlitwy i postu za kapłanów Apostolat Złotej Róży, zaprasza wszystkich parafian na spotkanie w poniedziałek 6 marca po Mszy Św. o 18:00 w salce na plebanii. Spotkanie obejmuje wspólną modlitwę, konferencję ascetyczną.
  • Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 12 – 15 marca. Poprowadzi je ks. prał. Łukasz Szkarłat – notariusz naszej Kurii Diecezjalnej.