Ogłoszenia duszpasterskie 26.12.2013 r. – II Dzień B. Narodzenia

• Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepana, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany. Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.
  • Składane dziś na tacę ofiary będą przeznaczone na budowę kościołów w naszej Diecezji.
  • W piątek, 27 grudnia, święto świętego Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 1800 błogosławienie wina. Powracamy do Mszy św. w dni robocze: o godz. 630, 700, 830 i 1800.
  • W sobotę, 28 grudnia, święto świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
  • W niedzielę, 29 grudnia, święto Świętej Rodziny; będziemy celebrować Jubileusze Małżeńskie – podczas Mszy św. o godz. 1300 chcemy zorganizować uroczyste odnowienie przysięgi małżeńskiej par, które w tym roku kalendarzowym obchodziły, bądź będą obchodzić jubileusz 50-lecia i 25-lecia ślubu. Prosimy o zgłaszanie (w zakrystii lub w kancelarii) swojego udziału w tej pięknej uroczystości. Tego dnia po południu na godz. 17.00 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Podtrzymajmy tę piękną polską tradycję śpiewania kolęd.